Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak akik terhesen kaptak...

Kismamak akik terhesen kaptak meg a covid oltást mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egyértelmű volt hogy beadatjátok? Melyiket kaptátok?
2021. okt. 11. 16:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Pfitzert kaptam. Mentem, amint lehetett, mert nagyon veszélyes terhesen elkapni, a babának is baja lehet tőle. A betegség sokkal veszélyesebb. Így viszont a baba is védett lesz egy ideig.
2021. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem volt mellékhatása? Én már voltam covidos az éven. De nyilván nem tudom elég védettségét adott e :/
2021. okt. 11. 16:49
 3/20 A kérdező kommentje:
Nekem sok ismerősömnek felment a laza. És terhesen nem mehet 38 fele mert Veszelyes a magzatra ...
2021. okt. 11. 16:53
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem csak a karom fájt. Ha az oltástól leszel lázas, az rövid ideig szokott tartani és általában paracetamollal simán lemegy. De a betegségtől is
2021. okt. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
lehetsz még súlyosabban lázas, sőt. Mindkettőnek van kockázata, csak a statisztikák szerint az oltásé sokkal kisebb.
2021. okt. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
terheségnél itt sok oltásos mamának és magzatának baja nem lett,keveseknek baj lett
2021. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Voltam covidos idén, brutál rossz volt. Nyáron, 26 és 29 hetesen kaptam pfizer oltást. Csak a karom fájt 2 napig meg 1 napot átaludtam, ezen kívül semmi bajt nem okozott. Baba 1 hét múlva várható, ő is jól van 🙂 inkább ez, minthogy újra covid kisbabával, meg 3 éves kisgyerekkel.
2021. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Két oltásom is volt. Fájt a karom, ennyi. Mindketten egészségesek vagyunk.
2021. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
Rengeteg ismerosom kapta meg az oltast,majd utana teherbe esett,es vagy megszult mar,vagy pedig lassan szulnek. Semmi baja a senkinek. Nagyon sok buta ember van,aki bedol minden internetes,leginkabb facebook-os baromsagnak,amiben azt irja valami "hiteles ember",hogy xy-nak az oltastol ment el a babaja,lett beteg,stb. Ezzel csak az a baj,hogy semmi valosagalapja. Sajnos minden negyedik terheseg vegzodik vetelessel oltas nelkul is,es nem 1,nem 2 kisbaba szuletik sziv,illetve barmilyen vele szuletett betegseggel. Ehhez nem kell oltas. Semmilyen bizonyitek nincs meg ezeknek az esetek osszefuggesere. A laz,ami ugyebar egy teljesen normalis immunvalasz BARMILYEN oltas eseten, viszont nem tul jo terhesen,foleg az elso trimeszterben,akkor durva esetben valoban okozhat vetelest is,de ez halistennek nagyon ritka. Ezert sem oltanak 12.hetig kismamakat. En terhesen kaptam el,kegyetlen volt maradjunk annyiban. Mo-n mar tobb terhes kismama halt meg a virusban,es hagyott hatra gyermeket,akik sajnos nem ismerhetik meg az anyukajukat. Es ezek nem hablatyok,bizonyitottan covid,illetve annak szovodmenyei okoztak a halalukat. Merlegelj.
2021. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én csak a lazas rész miatt vacillalok. És mivel voltam covidos elég szarul is voltam de ugye lehet védettséget szereztem egyébként is. Ezért nehéz döntés.
2021. okt. 12. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!