Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak akik terhesen kaptak...

Kismamak akik terhesen kaptak meg a covid oltást mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egyértelmű volt hogy beadatjátok? Melyiket kaptátok?
2021. okt. 11. 16:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

https://www.youtube.com/watch?v=Y3GyHJGBntU


"Oltásra buzdítják a várandós anyákat az Egyesült Királyságban"

2021. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Nézd meg van szabva hány hetesen kaphatsz oltást. A láz könnyen levihető, de a covidos kismama meghalhat vagy kevés oxigént kap a magzat és fogyatékos lesz/ belehal. Én két oltást is kaptam kutya bajunk.ha más nem szülés után oltasd be magad, hogy a szoptatással átadd a védelmet.
2021. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én az első oltást 22 hetesen kaptam, utána belázasodtam nagyon, minden bajom volt 2 napig, de aztán rendbe jöttem. A 2. adagot 28 hetesen kaptam, picit hőemelkedésem lett, de lement másnapra. Harmad nap erősebb görcseim voltak, azt hittem megszületik a baba, rohantunkva korházba. Ott befektettek 3 napra, végül minden rendben lett, 38 hetesen született meg végül, egészségesen.

Így végül minden rendben, és soha senki meg nem tudta, tudná mondani, hogy az oltás miatt indult e be a szülés, vagy amúgy is megtörtént volna.

Az oltasnak is van/lehet mellékhatása ami valószínűleg nem érint téged, de előfordulhat, hogy mégis.. Ez ilyen.

2021. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. Nekem a nőgyógyászom nem ajánlotta az oltást. Azt mondta hormonális változásokat okoz gyakran (pl. nem terheseknél a menstruáció kimaradás) és az nem szerencsés várandósan, inkább védekezzek másképp. Sokan mondták, hogy bolond az orvosom, váltsak. Váltottam és az új orvos mondta, hogy adassam be, semmi bajunk nem lesz.
2021. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
20 és 25 hetesen kaptam a két oltást, Pfizert. Egyik után sem jelentkezett mellékhatás egy kis karfájdalmon kívül. Az orvosom nagyon ajánlotta, a másodikra írásos ajánlást is kellett vinni, tehát a nevével, aláírásával vállalta is, hogy ő az oltás mellett van várandós kismamák esetében is. A kislányom azóta 2 hónapos, makk egészséges, a szülés a 39. héten spontán indult, semmi komplikáció nem volt alatta és utána sem.
2021. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én az első Pfizer után egy-két nappal teszteltem pozitívat. Aggódtam, de szépen fejlődött, így megkaphattam a 13. héten a második adagot is. Most 31 hetes vagyok, remélem minden rendben lesz.

Egyébként egy kis karfájdalmon kívül semmi mellékhatás nem volt nálam sem az oltás után. :)

2021. okt. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézesd meg az ellenanyagot.Ha van akkor megkaptad a választ!

Én terhesen estem át rajta semmi bajunk hálisten!

Ettől függetlenül másnak lehet!

Se le se rá nem beszéllek de én a helyedben először ellenanyagvizsgálatra mennék!

2021. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
És az 100%os? Az meddig véd?
2021. okt. 16. 13:04
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

Amíg van a szervezetedben!

Az oltás sem 100 %!

Az is csak addig tud védeni amíg a hatására a szervezet termeli az ellenanyagot!Már ha termeli,mert ugye volt olyan oltás ami után nem alakult ki a védettség!

Ez is olyan védettség hogy el tudod kapni csak nem visel meg annyira!Da ha már átestél rajta és van ellenanyag bízd magad az immunrendszerdre ;)

2021. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én áprilisban kaptam a 1. Pfizert és 4(!) hónappal később a másodikat. Először 2 napig, másodjára 1 napig izomfájdalom a beadás helyén és ennyi. Nem tudom, hatásos volt-e így 4 hó különbséggel, de a 2. oltáshoz pecsétes nőgyógyászi ajánlást kértek és amire bejutottam a dokihoz, ő már nem adott ilyet, mondván, hogy a 36. héttől már bármikor szülhetek és ilyenkor fontos tudni, hogy vészhelyzetet jelent-e egy esetleges láz vagy csak az oltástól van. Aztán a 39. héten spontán megindult a szülés, a 2. oltásért a gyermekágy után jelentkeztem.

Nekem az nehezítette a döntést, hogy nem nagyon követem a híreket, mondhatni nem követem, így aztán nem voltam beparázva sem a vírustól, sem az oltástól. Mármint úgy látom, hogy az embereknek a félelmeik segítik a döntést. Nálunk is a párom teljesen ráparázott a vírusra, nagyon szerette volna, ha megkapjuk az oltást, hogy a baba is valamelyest védett legyen. Nem tudom végül is, hogy mennyire lett védett akár az első oltás, akár a szoptatás által. De magához az oltáshoz végül is nem tudok kellemetlenségeket kötni egyelőre.

2021. okt. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!