Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az sztk-s terhesgondozá...

Milyen az sztk-s terhesgondozás a magánutashoz képest?

Figyelt kérdés

3.baba lesz,az első kettőt fogadott orvosnál szültem,hozzá jártam végig stb.

Most ugye erre nincs lehetőség,csak ügyeletben szülni,és mivel az orvosom már nem rendel,nekem meg van időm délelőttönkét a kórházban ücsörögni (nem megyek a kettő között vissza dolgozni) arra gondoltam,hogy csak a 12 hetes genetikait+ prenát, illetve egy babamozit iktatnánk be ami fizetős,amúgy meg sztk,biztos az is ugyanolyan jó,és legalább zsebben marad 20 ezer + nem kotorásznak feleslegesen.Annyira a magánrendeléstől sem voltam elájulva őszintén szólva,bár problémamentes terhességeim voltak az igaz.

Tapasztalatok érdekelnének.


2021. nov. 3. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is lassú. Sokat kell várni, mert bármi közbejöhet, ami miatt a dokinak el kell mennie. Nem mondom, hogy modortalanok (főleg azok nem, akiknek van magánrendelésük...fontos a jó hírnév, ugye) de futószalag szerűen, gyorsan végeznek a vizsgálatokkal, kérdezni nem igazán lehet, persze tisztelet a kivételnek. Egyszer ügyeletre kellett mennem és egy olyan alapos, kedves orvos volt ott, akit utána magán dokimnak választottam. Szerintem amúgy amit kell azt megnézik. Nekem ezekből sosem volt problémám. Ügyeletes orvosnál szültem. Ott is minden rendben volt.
2021. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az állami terhesgondozással nem az, hogy kifejezetten negatív a tapasztalatom, mert nem úgy negatív, hiszen elláttak, megnéztek, kezeltek, stb, normálisak is voltak velem meg minden, de az, hogy egy első trimeszteri ultrahangért 2 órát kellett ülnöm és várnom, majd újabb 4 órát, amíg egy orvos méltóztat rám nézni és elmondani, hogy mi a helyzet, az nonsense. Főleg úgy, hogy magánorvos küldött oda, odatelefonálva meg papírral, hogy szerinte méhen kívüli terhességről van szó, kvázi időpontot foglalt nekem egy konkrét orvosnál. Mondjuk lehet, hogy sztk-ban másképp működik, én a SOTE-re mentem, mert oda küldött a doki.


Nem méhen kívüli terhesség lett, de azért az, hogy összességében 6 órán keresztül ültem télen a fűtetlen váróban, miközben folyamatosan küzdöttem a rosszullétekkel is, az nekem annyira nem adta meg azt a varázslatos terhességi hangulatot. Mondjuk az eredeti magánorvosomról is megvan a véleményem, hogy így rám ijesztett, de fogjuk rá, hogy az ő rendelőjében nem volt valami jó minőségű gép és az orvos sem egy mai csirke volt már. Mindenesetre a továbbiakat magánkórházban intéztük, a szülés is ott zajlott, ég és föld a SOTE-beli élményemhez képest.

2021. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Én 4-et szültem ügyeletben,soha nem mentem magán rendelésre,megfelelt az sztk,pont amiatt amit te is írtál,hogy inkább a gyerekre költöttünk.Semmi rosszat nem tudok mondani az ellátásról, esetleg azt, hogy valóban sokat kell várni.2008,2010,2011,2020-ban születtek a gyerekek.
2021. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A legszembetűnőbb különbség szerintem az, hogy amikor nőgyógyászhoz kell menni (ritkábban kell mint magán úton!) akkor fogóval kell kihúzni a dokiból a kérdésekre a válaszokat és azt sem szabad elvárni, hogy majd magától mondja hogy mi a következő lépés, mikor kell találkozni legközelebb.

Ha a nőgyógyász az ultrahangos is, akkor nagy eséllyel csendes lesz a látogatás, ritka a beszédes jófej orvos.

Sztk alapon a védőnőre tudsz majd támaszkodni ha kérdés van, mert sztk dokit nem igen lehet kérdéssel felhívni.


Szülés: nekem semmi extra nem volt. Bemutatkozott kettő orvos is mert közben műszak csere volt. Mindent előírásnak megfelelően csináltak, az idő nagy részét a szülésznővel töltöttük, az orvos a végén volt leginkább jelen.

2021. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Probléma mentes terhességnél úgy gondolom túl sok mindent nem kell mondani,max,hogy minden oké, a crl meg bpd-hez úgyis ő ért,nem én.Egyébként meg itt állítólag már minden kifogással visszahívják a pénzéhes magándokik a kismamikat,akár 2-3 hetente,ha már szülésnél nem tejelhetnek,akkor itt pótolnák.

Köszönöm a véleményeket,még várok.

2021. nov. 3. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Kb mintha egy fullos mondeóból átülnél egy Trabantba.

Az sztk-n azért is 4,5 órát vártam, hogy aztán rám se nézzenek csak az asszisztens megmérje a vérnyomásom. Ott nincs havi uh meg hogy tetszik lenni, nézzük meg a babát, látja ott a lába, van e kérdés, beszéljük meg. Konkrétan már az előtt az orromra csapták az ajtót, hogy eszembe jutott volna, mit akartam kérdezni. Azt is a hozzámvágot leletből kellett meg tudnom hogy amúgy emelnem kell a mg mennyiséget. Nst-re pl nem adtak időpontot. Január végére voltam kiírva. December végére nem adtak, mert karácsony után már mégse. Január elejére mert “tetszik tudni újév”. Közepére mert felgyűltek, akik szinten nem kaptak de korábbra voltak kiírva. Így volt egy db nst-m szules előtt. Hogy ez most baj vagy nem, persze mindenki gondolja meg maga.

És hát az sztk váró koszos, sötét és általában nincs annyi ülőhely, mint várakozó. Így egyrészt verseny van ki ülhet le (általában aki úgy néz ki, hogy épp meg fog szülni, ha nem adod át a helyed), másrészt nem tudom ez így mennyire lehet vicces maszkban. Ja és nalunk az az ügyeletes császáros orvos, aki a terhesgondozast csinálja, így ha valakit sürgősen fel kell vágni, te le is mondhatsz a napod további részéről azért, hogy mire bejutsz jó gyorsan le tudjanak rázni. Igazából ha össze kene foglalnom valójában NINCS sztk-s terhesgondozas.

2021. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5 nem az a kérdés hogy mi kell problémamentes terhességnél. Ahhoz semmi kell. Megszülsz egyedül az út szélén is ha sehol semmi komplikáció. Az a kérdés észreveszik e? Sajnos túl sokszor nem. Ismerős így szült olyan babát, aki sajnos 3 hónap után meghalt. Mert amúgy már a huszonixedik héten látni kellett volna, hogy nagy a baj. És azért csak jobb ott egy abortusz, mint azzal a tudattal szülni teljesen kifejlett csecsemőt, hogy lehet a szülést se éli túl, de fél éves tuti sosem lesz. Na mindegy mindenki ahogy érzi meg gondolja. De azért néhány speciális uh egy normális helyen nem árthat mindentől függetlenül. Pl szív uh meg hasonlók. A genetikaikat se csinálnám sose tb-re. Nyilván ha valaki pont a SOTE pont olyan orvosához jár akihez amúgy is küldik ha baj van, az megint más.
2021. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, nekem pozitív csalódás volt az sztk.

Az első kettőt magánban csináltam végig. Elég pénzéhes dokit fogtam ki. Mosoly, műkedvesség ott volt, de nem túlzok kb nettó 4-5 perceket voltam bent 17000/alkalom 3-4 hetente. A babát megnézte uh-n, de nem túlzok, 15-20 másodpercre, nem volt semmi magyarázás felém, csak megnézte, hogy van szívműködés kb. és kész, nála is volt, hogy vártam 35-45 perceket.

A harmadikat sztk-ban csináltam végig, hát komolyan mondom, volt, hogy többet voltam bent egy-egy gondozás alatt mint előzőleg magánban.

Volt hogy nst-n az asszisztens etetett a saját reggelijéből, mert nem akart mozogni a baba, nekem ez a harmadik terhesgondozás volt a legpozitívabb mind közül.

Annyi, hogy olykor 5 percet kellett várni, máskor 1 órát, de elnyomkodtam a telefonom addig, ráértem. Ha valamit bánok az az, hogy annyi pénzt hagytam ott az első két terhesség alatt a dokinál kb a semmire.

Persze helye válogatja, lehet szerencsém volt.

2021. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon meg voltam elégedve az sztk rendeléssel. Magyarország egyik leggazdagabb kisvárosában élünk, így a helyi egészségházban csili-vili új váróterem, korszerű gépek (egyszer voltam magándokinál, ő is azt mondta, hogy a helyi állami rendelő sokkal jobban fel van szerelve, mint az ő rendelője). Ha valami baj volt, azonnal fogadtak. Genetikai Uh-t is itt csináltak, 40 percig bent voltam, doki mindent megmért, közben magyarázott. 4 orvos dolgozott és szerették, ha a betegek nem ugrálnak egyik orvostól a másikig,kvázi mindenkinek ingyen magándokija volt.

A szülés az már más téma. A kórház eléggé lepukkant volt, ügyeletes él szültem, de rendes volt velem mindenki.

2021. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem - ahogy a válaszokból is kitűnik- a terhesgondozás minősége eléggé intézmény és orvosfüggő.

Nálunk az utóbbi időben elég jól kiépítették a rendszert. 12, 16, 20, 25, 30 és 36 hetesen van terhesgondozás, 12, 20, 30 és 36 hetesen UH (pedig a 36 hetes már nem kötelező), 37. héttől NST. Mindig adnak időpontot a következőre UH-ra, terhesgondozásra és a végén NST-re, ráadásul mindig egy napra, hogy ne kelljen felesleges köröket futni. Az UH-kat szonográfus végzi, de kedves és lelkes. A gondozáson vérnyomást, pulzust, testsúlyt mérnek, megnézik a vizeletet, ha nem történt aznap UH, akkor szívhangot hallgatnak. Mindig van ott orvos, aki megkérdezi a panaszokat, átnézi az UH leletet, a laboreredményeket, leveszi a hüvelyváladékot a 36. héten. Ha vércukor- vagy vérnyomásnaplót vezet valaki, azt is mindig átnézik. A kérdésekre válaszolnak, a teendőket maguktól is elmondják, nem harapófogóval kell kihúzni belőlük.

Felesleges vizsgálat nincs és babamozi sem 2 hetente, de ha valami indokolt (legyen az +labor, gyakoribb UH, előrehozott OGTT, korai NST), akkor azt megcsinálják.

Az esetek többségében nem kell sokat várni, de persze előfordul, hogy az orvosnak hirtelen dolga van.

2021. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!