Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az sztk-s terhesgondozá...

Milyen az sztk-s terhesgondozás a magánutashoz képest?

Figyelt kérdés

3.baba lesz,az első kettőt fogadott orvosnál szültem,hozzá jártam végig stb.

Most ugye erre nincs lehetőség,csak ügyeletben szülni,és mivel az orvosom már nem rendel,nekem meg van időm délelőttönkét a kórházban ücsörögni (nem megyek a kettő között vissza dolgozni) arra gondoltam,hogy csak a 12 hetes genetikait+ prenát, illetve egy babamozit iktatnánk be ami fizetős,amúgy meg sztk,biztos az is ugyanolyan jó,és legalább zsebben marad 20 ezer + nem kotorásznak feleslegesen.Annyira a magánrendeléstől sem voltam elájulva őszintén szólva,bár problémamentes terhességeim voltak az igaz.

Tapasztalatok érdekelnének.


2021. nov. 3. 19:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én sztkba jártam, covid alatt. Akkor jól jött ki, nem jöhetett be senki, minden időpont szigorúan volt tartva. Nekem problémamentes terhességem volt, így nem tudom lett volna e baj, ha nem, mert elég gyorsak voltak mindig, viszont mindent megnéztek. Csináltattunk kiegészítésnek prenat meg egy genetikai uh-t magánban. Velem egyébként többé kevésbé kedvesek is voltak, nyilván nem volt bájcsevely, de ahhoz én nem is ragaszkodok. Szülés is ügyeletben zajlott, végig úgy éreztem, hogy rendben van minden, csak nem jó, hisz fáj. :D Ha valamivel nem voltam kibékülve, azok a kórházi bent töltött napok voltak, ahol úgy éreztem igazából egy börtönben ülök, és mindenki úgy kezel, mintha nem önszántamból lennék itt és szükségem lenne rá, hogy úgy kezeljenek, mint egy 6 éves idiótát.


Úgyhogy összességében én nem bántam meg, hogy nem mentem magánorvoshoz. Oda szerintem akkor célszerű, ha speciális kezelés vagy körülmény áll fenn. Ha csak csekkolni kell egy vérnyomást havonta, arra bőven elég az sztk is.

2021. nov. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb mint a különbség a Tescos pipifasírt és a Wellington bélszín között.


Nálunk ezek a legnagyobb különbségek

Magán:30-40 perc egy vizsgálat, fénykép, videó, bármennyi kérdést feltehetek, bármikor hívhatom az orvost, én választok időpontot mikor mennék, bejöhet apuka, nagyobb tesó is, kedvesek, nem érzem tehernek magam.


állami:5 perc a vizsgálat, nincs kép, sokszor a monitort sem mutatják meg, nem lehet bent senki, nem válaszolnak a kérdéseimre, sokszor 2-3 órás csúszások vannak, még se be érek de már küldenének el, kis eltérésekkel nem foglalkoznak, ha aggaszt úgyis magánba kell menni megvizsgáltatni, türelmetlenek és hidegek



Lehet máshol másmilyen, nálunk ilyen az SZTK terhesgondozás

2021. nov. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtam én is, amikor teherbe estem, hogy mi legyen. Csatlakoztam helyi kismamás csoportokhoz és gyorsan el is ment a kedvem. Nem adnak időpontot, csak "napot". Aznap valamikor tévedj be és majd lesz valami. Arról panaszkodnak, hogy 5-6 órákat is várni kell akár, de a 2-3 az alap.

Nekem van egy magánorvosom, akit nagyon szeretek, így úgy döntöttem, akkor inkább nem sajnálom a pénzt rá. Az idő drága, én nem érek rá órákat várni a soromra. Eddig nem bántam meg.

Ma az sztk örömeit a laborban tapasztaltam meg. Kismamák időpont nélkül mehetnek gyakorlatilag bármelyik csütörtök reggel. Külön sor van nekik. Hurrá, gondoltam akkor gyorsan végzek. Ahha... A várandós sor NÉGYSZER olyan hosszú volt, mint a sima, az első trimeszteres kismamákat sorba állítják 1-2 órára éhgyomorral, aztán megy a nagy csodálkozás, hogy minden harmadik-negyedik nő "kihullik" a sorból, mert elájul, vagy hányni megy. Kísérőt nem engednek be, hogy esetleg legyen segítség, ha tudom magamról, hogy rosszullevős vagyok. Egymást próbálják támogatni a kismamák, de aki émelygős volt, pontosan tudja, hogy minden hiányzik ilyenkor, csak éhgyomorral a sorban állás nem. Aztán ha mindez nem lenne elég, akkor az ablakhoz érve még jól le is tolnak, mert nem hoztál (elég) fénymásolatot a kiskönyvedről és miért nem tudja ezt senki!? Csókolom... kommunikálják ezt valahol szerencsétlen kismamák felé? NEM.

Ezzel szerintem már elég képet is kaptam ahhoz, hogy ne akarjak nőgyógyászatra is ide járni tb alapon.

Szülni a SOTE-ra megyek, oda tartozom. Ezzel úgy vagyok, hogy akkor már csak nem várakoztatnak órákat, ha félig kint van a gyerek... :D Nem szállodai színvonalra készülök, de egyébként szakmailag és hozzáállásban nagyon jókat olvastam a SOTE 1-ről, úgyhogy bizakodó vagyok.

Régen, amíg máshol laktam, abban a városban simán eljártam volna tb alapon. Ott sokkal színvonalasabb ellátás volt minden tekintetben. Gondolom a nőgyógyászattal sem lett volna baj.

Dehát ahány ház, annyi szokás.

2021. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!