Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme a magzat szivhang...

Van értelme a magzat szivhang figyelőnek? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
Egyértelműen el lehet különíteni hogy ez a baba? Már 14 Hetes leszek szóval sokan azt mondjak ilyenkor már sikerült megtalálni. Nyilván mire megrendelem ide ér 15 is leszek. Tapasztalat?
2021. nov. 5. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Én nem idegesíteném magam vele.

De olvastam, hogy valaki megtalálja ilyenkorra.

2021. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Engem mindig megnyugtatott, amikor lustább volt a babám, szóval nekem volt értelme. Angelsounds volt, kb. 16 hetesen találtam meg először vele.
2021. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
És n 12. Héten megtaláltam
2021. nov. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
15-16. héttől már lehet hallani. Én nem bántam meg, hogy megvettem, sokszor jól jött és megnyugtatott, ha éppen nem igazán éreztem a mozgást. Szerintem ha több gyereket is terveztek, érdemes beszerezni, mi kettőnél is használtuk. Angelsounds volt.
2021. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Biztosan van értelme, de azt is érdemes hozzátenni, hogy sok külföldi cikket lehet olvasni arról, hogy nem ajánlják a használatát otthonra.

Pl. mert magzatmozgás csökkenését észlelve megnyugtatja magát otthon a kismama, hogy minden rendben. Közben meg lehet egy orvosi vizsgálat megállapítaná, hogy közel sem. Hoznak olyan eseteket, hogy meghalt a magzat, mert anyuka megnyugtatta magát és csak napokkal később ment orvoshoz, mint az első tapasztalt rendellenesség. Már nem tudták megmenteni a babáját. Szóval hogy úgy fogalmazzak, kicsit önámítás is lehet belőle.

Azt is példának hozzák, hogy szakértelem nélkül lehet, hogy csak a köldökzsinór véráram hangjára hiszi azt az ember, hogy a szívhangot hallja. Vagy akár az anya egy főbb erére. Szintén megnyugszik, pedig lehet, hogy a belső sugallatra és érzésre kellene hagyatkozni.

Nyilván mindenkinek saját belátása, hogy áldoz-e erre.

2021. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az 5-ös válaszolóval. Nekem is volt, jó volt hallgatózni, még kis felvételt is elmentettem. De ezzel nyugtatni magad, amikor kevesebb mozgást tapasztalsz nem szabad, akkor irány a doki,mert időben elkapva még betudnak avatkozni.
2021. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És honnan voltatok benne biztosak hogy a baba szivhangja és nem az amit az 5os mond?
2021. nov. 5. 13:25
 8/16 anonim ***** válasza:
17%

2. vagyok. Azért elég nehéz összetéveszteni a szívhangot mással, mert egészen más jellegű. A baba szívhagja olyan, mint egy gyors lódobogás, a köldökzsinór áramlása nem is hasonlít rá.Tudni kell, persze, hogy mit hall az ember, de ez azért nem túl bonyolult.

Nálam sosem volt tartós magzatmozgás csökkenés, csak egyszerűen néha lusta volt éppen a baba, én meg aggódtam. Ráhallgattam, dobogott a szíve és általában fel is ébredt rá. Nyilván, ha utána sem mozgott volna megfelelően, orvoshoz megyek, de ilyen nem volt.

2021. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A 13. héttől használtam, úgy 2 naponta fél percre. Engem megnyugtatott, mert előtte volt egy vetélésem. Mióta minden nap érzem a mozgását nem használom egyáltalán a szívhangfigyelőt.
2021. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
valaki idegeskedik szivhangfigyelő miatt nem találja,mert kicsi terhessége. sok anyukánat megnyugtaja és akkro használja ha baj van
2021. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!