Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két pozitív teszt után mik a...

Két pozitív teszt után mik a következő lépések?

Figyelt kérdés

Elmaradt a menstruációm ezért tegnap csináltam tesztet, hogy megnyugtassam magam, de pozitív lett mindkettő. Nem készültem rá, ezért teljes homály hogy most kihez kell fordulnom, hova kell mennem, mit kell tennem. Terhesvitamint sem szedtem, mivel nem most szerettünk volna még babát, de úgy látszik ez nem számít :D Milyet érdemes szednem, nem lesz probléma hogy eddig nem szedtem?

Tudom, hogy majd nőgyógyászhoz el kell mennem, de csak olyan 5-6. héten, most még csak a 4.ben vagyok.

Ha Budapesten lakom és vidéken vagyok bejelentve, hogyan tudok orvost, védőnőt választani?

Köszönöm előre is a segítséget!


25L


2021. nov. 10. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon korai 5-6. héten menni. Számold ki,hogy nagyjából 8 hetes legyél, akkorra kérj időpontot nőgyógyásztól. Terhes vitamin előzetesen is fontos lett volna, de.igy sem lesz gond. Én gravidat szedek, de nagyjából mindegy, hogy melyiket választod. Ha a nőgyógyász megállapítja az élő terhességet, utána keresd vele körzetes védőnőt, utána ő és a doki mindenben segíteni fognak.
2021. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Felhívod az orvost és megmondod, hogy terhességmegállapításra szeretnél időpontot kérni. Kérdezni fogják az utolsó menstruáció első napját és ahoz igazítva kapsz egy időpontot. Akkor a doki megvizsgál majd, kikerdezi a kórtörténetedet és, hogy szeretnétek-e a babát. Fel kell keresned majd a körzeti védőnőt. Az számít körzetinek ahova haza fogjátok vinni fogjátok a babát, ahol életvitel szerűen éltek. A doki és a védőnő majd mondja a továbbiakat. Folsavat kezdj el esetleg szedni. Napi 1 szemet. Mellé szedhetsz terhesvitamint is. Én Jutavitet és a Dr. Czeizelt is szedtem. Később kellett szednem magnéziumot és vasat is pluszban.
2021. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Terhesvitamint sem szedtem, mivel nem most szerettünk volna még babát, de úgy látszik ez nem számít :D


Hát nem... Nem a vitamintól lesz a gyerek.


Dokihoz ráérsz 7-8 hetesen menni.


Érdemes legalább a taetózkodási helyre bejelentkezned oda, ahol laksz. Megkönnyíti a dolgod.

2021. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Kérj időpontot nőgogyászhoz,védőnő,háziorvos. 7-8. héten embrio és szivhangod is lesz
2021. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen mentem el nőgyógyászhoz,és ott kiderült hogy 9 hetes a magzat.egyetlen kimaradt menstruációm volt,ahogy bárki másnak.

Én inkább kérnék 6-8 hét közé,mert ha úgy jársz mint én nagyon könnyen le tudsz csúszni pár fontos vizsgálatról.Első trimeszter elég macerás és kétesélyes minden szempontból.


Ha nőgyógyász megállapította a terhességet akkor védőnőnél kell jelentkezned (gyermekorvosi rendelőben érdeklődj),ő kiadja a kiskönyvet és onnan tudsz menni a háziorvoshoz kitölteni,EKG-ra még egy pár általános vizsgálatra.

2021. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!