Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködő kismamá...

Pajzsmirigy alulműködő kismamák! Nektek kellett emelni a gyógyszeren? Ha igen, nem voltak mellékhatások?

Figyelt kérdés

Egy pár napja émelygek, gyomorforgató érzésem van, ami mára erősödött, reggel úgy érzem magam, mint akin átment egy úthenger, előfordul, hogy ráz a hideg, a fejem is fura, zombie vagyok. 30-án megyek az endokrinológushoz, előtte pedig 23-án ultrahangra. Jelenleg 5+3 hetes vagyok, és nem tudom eldönteni, hogy a gyógyszer miatt van ez, vagy a baba. 🤷🏻‍♀️


Szerintetek? Tudom, senki nem lát belém, de néha a tapasztalatok is sokat tudnak segíteni. Köszönök előre is bármilyen segítséget.



2021. nov. 14. 10:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom Bromocriptint szedsz, azt abba kell hagyni a pozitív tesztnél, és elvileg az abbajhagyása nem növeli a sp. vetélés kockázatát.
2021. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
#21 Cabergoline a neve, fel tablettát kellett 2x egy héten. Hát én is abban bízom. 🙏
2021. nov. 14. 12:03
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
terhességi tüneteid vannak,ez normális.terheségtől pajzsmirigy javul is amig nem szülsz
2021. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az endokrinológus 1,5 hete, hogy ha terhes lennék azonnal hívjam és pár napon belül kapok időpontot.

De a mi városunkban pl sokszor 5-6 hét mire kapok időpontot TSH vérvételre. De lehet, hogy ilyen esetben valahogy megoldják, hogy ott is hamarabb sorra kerülhessek. Van külön labor a kórházban, ott hosszú a várólista, de mikor hormonpanelt néztek a nőgyógyászaton, ott nem volt gond, hogy aznap megjelentem a 4. ciklusnapon időpont nélkül és pár óra múlva meglett az eredmény, szóval biztos van rá kapacitásuk.

Nekem amúgy most lett PM alulműködésem fél év alatt, mert mielőtt nekiálltunk volna, nézettem teljes vérképet és azóta alakult ki...

5,6-ra kaptam 50mikrogrammot, és alap esetben 3 hónap múlva lenne kontroll, de ha ugye összejön a baba és előbb megyek azért bízom benne, hogy megnézeti az értékeimet, mielőtt módosít bármit. Január közepe-végére kérek holnap vérvétel időpontot, bár azon is gondolkozom lehet kellene egy korábbit is, mert később már nem fogok kapni :/

2021. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!