Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Befolyásolja a 12. Hetes...

Befolyásolja a 12. Hetes genetikai vérvételt a hasi ultrahang vizsgálat?

Figyelt kérdés
Úgy értem hasin semmi eltérés. Vérvételen ki jön egy down kór. Ilyen lehetséges? És akkor miért tűnik minden értek tökéletesnek az uhn?
2021. nov. 16. 07:08
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
És a lustaság... Hát nem lustaság sok ember nem milliomos. Én speciál ha szükséges kifizetnem ha azt mondja az orvos. És abban a korban lennek. Nem értem miért kell degradálni.
2021. nov. 16. 07:59
 12/30 anonim ***** válasza:
37%

Bocsi véletlen elküldtem.

Szóval a NIPT tesztek elég megbízhatóak, de biztos csak az amnio.


Én kombinált tesztet csináltattam, alacsony kockázat jött ki. Aztán a 18. Heti UH-n volt 2 minor jel a babán, de több genetikusnál is voltam és egyik sem javasolt sem amniot, nem NIPT-et.

Végül prenát csináltattunk, mert nem akartam ezen (is) izgulni még 5 hónapig.

A következő babánál biztos hogy egyből prenát csináltatok, mert sokkal megnyugtatóbb, de az sem 100%. Pl mozaikosságot nem mutatja ki.

2021. nov. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Plusz mindenki ahhoz ért ami a szakmája. Nekem nem ez. Hulye vagyok ehhez szerencsére van olyan szakterület amihez viszont nem ahhoz lehet az lenne hulye aki ehhez ért. Nem kell lenézni a másikat pláne nem undorito módon minek szaporodsz" és társaival illetni. Illem ember illem!
2021. nov. 16. 08:01
 14/30 A kérdező kommentje:
Bocsi csak -közbe valaki veszekedni jár és sértegetni. Köszi a választ 13 as. Első babás vagyok és az ismeretségi körömbe mindenki fiatalon szült senki se csinált csak sima vérvételt volt aki azt se. Ezért nem tudom pontosan mi lenne a jó. És ezért vagyok kíváncsi mások véleményére. Nem azért mert débil vagyok.
2021. nov. 16. 08:03
 15/30 anonim ***** válasza:
74%

"De akkor miért ajánlják annyira a kockazatbecslo vizsgálatot? Miért nem tudjak akkor ver minta nélkül megbecsülni?"


Mert MINEK alapján becsülnék meg? A szemszined alapján? Egy vizsgálathoz kell valami vizsgálati anyag is!

2021. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Hát De ahhoz is vesznek le vert... kiterjesztett kombinált vizsgálaton voltam. Volt egy hasi uh és egy vérvétel. Mit nem értesz? Nem volt 200 ezer de! Vettek le vert.
2021. nov. 16. 08:13
 17/30 anonim ***** válasza:
17%

A 200.000-es vizsgálaton sokan nyernek - a labor, aki végzi, a másik cég, aki az adott országban partnere a labornak, és az az orvos is kap jutalékot, aki elküld a tesztre - kérik név szerint, hogy melyik doki küldött.

Maga az analízis valószínűleg a töredékébe kerül csak.

2021. nov. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Igen ezért gondolom hogy szegény anyukákat jól lehúzzák... És persze vannak olyanok akik lenézik azt az anyukát aki nem csináltatja meg.
2021. nov. 16. 08:21
 19/30 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez biztos.

De ugye mivel egyre inkább kitolódik a gyerekvállalás, sokan stabilabb anyagi háttérrel tudnak belevágni, és ők kicsengetik, mivel szeretnének minél biztosabbra menni. És ha van kereslet a dologra, akkor bizony az ár is marad.

2021. nov. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, de egyik vizsgalat sem kotelezo, szoval nem igazan ertrm, milyen penzlehuzasrol beszelsz. Talan ha elotte utananeztel volna, hogy melyik teszt mite jo es mennyire pontos, most nem itt haborognal, mint valami tinilany.

Senki nem kenyszeritett, hogy menj el kombinalt tesztre, arra sem kenyszerit senki, hogy csinaltass 200 ezerert niptet. Az amnio meg amugy ingyen van.

2021. nov. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!