Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Befolyásolja a 12. Hetes...

Befolyásolja a 12. Hetes genetikai vérvételt a hasi ultrahang vizsgálat?

Figyelt kérdés
Úgy értem hasin semmi eltérés. Vérvételen ki jön egy down kór. Ilyen lehetséges? És akkor miért tűnik minden értek tökéletesnek az uhn?
2021. nov. 16. 07:08
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Én nem problémázok. Volt egy kérdésem ami kikanyarodott ebbe az irányba de a kérdésem még mindig ugyanaz. Arra várom a válaszokat is.
2021. nov. 16. 08:35
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan befolyasolja.

Mivel a kombinált tesztaz egy Uh vizsgálatból és egy vérvételből áll, es a ketto eredmenyebol jon ki a kockazat. De ezt mondjuk tudhatnad, ha elolvastad volna, hogy megis milyen vizsgalatra adsz ki penzt….egy rakat oldalon le van irva laikusoknak, hogy mi az a kombinalt teszt.

Az uh csak a downos magzatok 80-85%-at szuri ki, azaz vannak olyan downos magzatok - nem is annyira keves - akiknel az uh-n nincs elteres.

Ezt pontositja a vervetel, a ketto kombinaciojaval a downos magzatok 95%-a kiszurheto, ha a magas kockazati eredmeny eseten amniocentesist csinalnak.

2021. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a NIPT tesztek között is van olyan, ami csak downra szűr, ez csak 75 ezer forint.

A másik 2 rendellenesség sokkal ritkább és UH-n jól látható jelei vannak.


A kombinált teszt is elég megbízható, nyilván ha magas a kockázat akkor tovább kell/ lehet vizsgálódni és az amniot fel is ajánlják ilyenkor. (Ahogy pozitív NIPT esetén is meg kell előríteni amnioval.) Az amnionál 1% alatti a vetélés kockázata, hogyha jól végzik el. Itt valóban az összes kromoszómát vizsgálják, tehát gyakorlatilag minden eltérést kimutat.

De a NIPT is elég pontos, főleg down kórnál. Ha ki tudod fizetni, akkor nagyobb megnyugvást jelent talán, mint a kombinált. Ha nem és javasolt az amnio, akkor az ingyen van.


Nyilván a legideálisabb az lenne, ha a NIPT is TB támogatott lenne, de akkor se lenne rutinszerűen ingyen, csak rizikócsoportoknak pl anyai életkor, UH eltérések, mint ahogy az amnio.

Ez amúgy így érthető is, mert a rendellenességek elég jól szűrhetők ultrahanggal.

2021. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%
Minél idösebben vállalnak babát a nők,mindegy hányadikat. Annál több és drágáb vizsgálatokat, teszteke ajánlanak az orvosok sok kockázat miatt.
2021. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
60%
Utolso: amniot lehet csinaltatni siman “anyai aggodalom” miatt is, nem kell hozza rizikosnak lenni.
2021. nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
45%
Én például úgy voltam vele, hogy downs babát is megtartom. Így senki sem "kötelezett" engem semmilyen drága vizsgálatra, ez saját döntés. Ha te szeretnéd kiszűrni ezt a szindrómát, akkor áldozza rá pénzt és ne panaszkodj. De a stílusodból ítélve ez vagy hatalmas nagy kamu, ahol hergeled a népet, vagy nagyon egyszerű teremtés vagy és mindig másokat hibáztatsz a saját döntéseidért. Gondolom te sem ingyen dolgozol, hat az orvosok laborosok sem, ilyen egyszerű.
2021. nov. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
90%
23-as. Nagyon jól leírtad, én egybe “kötnék” bele. Az edwards és patau csak a második genetikain látszik jól, a 12 hetesen nem. Ezért nem ajánlanám senkinek hogy kombinált helyett csak downra csináljon nipt tesztet. Bocsánat, hogy beleszóltam csak több ilyet hallottam már, hogy eleg az alap prena mert a másik kettő jól latható uh-n.
2021. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Ki töröltette ki a hozza szólásom? Nem is tudtam hogy lehet ilyet... De elég szemétség.
2021. nov. 16. 15:07
 29/30 anonim ***** válasza:
60%

Senki nem kényszerít rá és nem "csináltat veled" nipt-et. Ha a kombinált eredménye az, hogy magas a kockázat, akkor lehet rögtön amniora menni. Azért "nem szeretik", mert vetélési kockázattal jár. Szíved joga eldönteni, hogy melyik vizsgálatot választod, én nem nevezném a nipteket pénzlehúzásnak, vagy átverésnek. Engem pl. megnyugtatott, míg egy arányszám nem ilyen hatással lett volna rám. És nem akartam duplán fizetni, ha esetleg baj lenne, így részünkről evidens volt a prena. Senki nem próbált meg rábeszélni az orvosok és a szonográfus is azt mondta, hogy ez mindenkinek az egyedi döntésére és pénztárcájára van bízva.

Attól, hogy valaki nem teheti meg, nem fog lemaradni a megfelelő ellátásról, amniora küldik.


Természetesen a vérvétel ronthat az arányszámokon.

2021. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Fú, kérdező gondoltam, hogy megpróbálom elmagyarázni neked a te szinteden, hogy megértsd, de a kommentjeidet olvasva inkább ezt elengedtem.
2021. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!