Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg indokolt a vizsgálat?

Tényleg indokolt a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom 33 éves, második gyermekunket varja. Ma lett meg a kombinalt tesztje eredménye, ami 1450 lett a 21 es (down kór) ertekre. A nyaki redo 1.8 lett.


Az orvosa javasolja a tovabbi vizsgálatokat... A neten keresgelve azt talaltuk , ezek az eredmenyek nem annyira veszesek.


De azert aggodunk...



2021. dec. 1. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, ha mindenképp megtartanátok a babát, nem kell több vizsgálat. Ha nem tartanátok meg egy Down szindrómás babát, akkor kell.
2021. dec. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Én 35 vagyok, 1:3080hoz lett az eredmény, nyaki redő 1,7 mm és alacsony kozkázatú besorolást kaptam. Az ultrahang szerint minden rendben, az orrcsont is szépen látszódik. Az Istenhegyiben azt mondták nem kell további vizsgálatra mennem. Azóta már volt 18.heti ultrahang is, ott is mindent jónak találtak.
2021. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elsönek igaza van, azt kell elöre eldönteni, hogy mi lenne, ha a baba tényleg beteg lenne, megtartanád, vagy elvetetnéd.

Ha az elvetetés szóba jön, akkor érdemes alaposabban kivizsgáltatni, ha nem, akkor nem.

2021. dec. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2 es.


mi is alacsony kockazatot kaptunk, de az orvos megis javasolja...


A vizsgalatot mindenkepp elvegezzuk, a javaslat tenyet nem nagyon ertjuk (azon kivul, hogy a fraszt hozta rank...) Elozo gyereknel 7000 lett amugy az eredmeny (akkor 30 volt a parom)

2021. dec. 1. 18:20
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem indokolt, de mindemkinek saját döntése, hogy milyen vizsgálatot csináltat meg pluszban.

Ha a kombinált teszt alacsony kockézatú, nem szoktak további vizsgálatot javasolni.

De ha továbbmentek egy alacsony kockázattal, akkor nem értem, egyáltalán mi értelme volt kifizetni a kombinált tesztet:D

2021. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azert megyunk tovabb, mert a parom eredmenyei alapjan az orvos ezt javasolta.
2021. dec. 1. 18:40
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Én nyugodt voltam, mert mint mondtam az Istenhegyiben is külön kiemelték, hogy nem kell több vizsgálat, illetve biztonság kedvéért rákérdeztem a nőgyógyászomnál is. Ő is azt mondta, hogy minden értéket egyben vizsgálva nincs ok további tesztre. De ha bármelyik tovább küldött volna, megcsináltam volna a Prenát, Niftyt stb., mert ezen pörögtem volna hetekig. Lehet a béta hcg vagy a papp-a érték gyanús az orvosotoknak? Kettes voltam.
2021. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Magzati DNS tesztet végeztessetek, pl. Prena
2021. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
PrenaTest-re kuldtek konkretan.
2021. dec. 1. 18:44
 10/18 A kérdező kommentje:

papp-a 2.0

papp-a korrigalt 0.67

szabad beta hcg 56.1

szabad beta hcg korrigalt 1.50


eletkor kockazat: 1:346

2021. dec. 1. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!