Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg indokolt a vizsgálat?

Tényleg indokolt a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom 33 éves, második gyermekunket varja. Ma lett meg a kombinalt tesztje eredménye, ami 1450 lett a 21 es (down kór) ertekre. A nyaki redo 1.8 lett.


Az orvosa javasolja a tovabbi vizsgálatokat... A neten keresgelve azt talaltuk , ezek az eredmenyek nem annyira veszesek.


De azert aggodunk...



2021. dec. 1. 18:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

De akkor miért nem alapból azt javasolta? Ennek így kb. semmi értelme, de hát a jutalék az jutalék:D

A kombinátl teszt egy szűrőteszt, ami 95%-át azonosítja a triszümiás magzatoknak. Ha az UH rendben és a kombi negatív, nem indokolt további vizsgálat.

Ha valakinek 95% nem elég, akkor lehet NIPT-et (pl. Prena) csinéltatni, ami már 99%-os. De akkor halálosan felesleges volt a kombinált tesztre pént kiadni.

2021. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kombinalt tesztet javasolta (35 alatt) de az erteket (1400) kevesli, ezert javasolta utana a Prenatest-et.


A kombilant 8e forint volt a helyi korhazban, nem annyira komoly osszeg, az elsonel is azt csinaltuk.

2021. dec. 1. 18:52
 13/18 A kérdező kommentje:

Mint irtam, a kerdes nem arra iranyul, hogy megcsinaltassuk-e a tesztet (prena), hanem a kulonbozo szakmai oldalakon fellelheto infok alapjan es a kombinalt teszt eredmenye alapjan nem ertjuk, miert tarta ezt az eredmenyt az orvos kockazatosnak.


Foleg az erdekel, masnal hasonlo eredmenyeket hozo teszteknel mennyire jellemzo a tovabbi vizsgalat szuksegessege... (proaljuk magunkat nyugtatni, mert most parazunk...)

2021. dec. 1. 18:56
 14/18 anonim ***** válasza:

Nálam az alábbi értékek voltak:

B-hcg: 49,37 ; 1,35 Mom

Papp-a: 2,67; 0,63 Mom


(2-es)

2021. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14. hmm akkor nem tunik olyan veszesnek a helyzet...


Mind1, meg kell nyugtatni magunkat, kell a prena...

2021. dec. 1. 19:28
 16/18 anonim ***** válasza:
Persze, az a biztos. Nem lesz semmi baj!
2021. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne a dokitól megkérdezni, hogyha alacsony a kockázat, akkor miért javasolta!? Ha ilyenek felmerülnek, akkor rögtön kérdezzetek is.

Én pont ezért kértem rögtön a prenát, olyan ideget tenne belém a doki egy ilyen mondattal, hogy kikészülnék amíg meg nem jön a prena eredménye. Gyenge ehhez az én lelkem. :D Így is remegő kézzel nyitottam meg a doksit, amikor megérkezett az eredmény...

2021. dec. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem 35 évesen 1:1187 volt, mind az uh-t, mind a terhesgondozást végző orvos azt mondták, jó az eredmény. Nem is értem, titeket miért paráztatnak.
2021. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!