Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati súlybecslésnek mennyir...

Magzati súlybecslésnek mennyire lehet hinni? 37 khm

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon el vagyok keseredve. Múlt héten 35+6 hetesen 2300 g-nak mérte a magán orvosom a babámat. Magzatvíz nem kevés, méhlepény jó, köldökzsinór áramlása is kielégítő. De azt mondta nagyon pici a baba, be kell feküdnöm a kórházba. Másnap bementem a kórházba, ahol néztek nst-t, ami nagyon jó lett, ezen kívül vérvételem eredménye is szuper, nem vagyok vérszegény, semmi. Azt mondták hétvégére hazaengednek, hétfőn újra nst ultrahang és majd meglátjuk. Bementem most hétfőn a kórházba, jeleztem hogy uh-ra jöttem, mire mondták hogy valamiért nem kaptam időpontot, így csak nst lesz. Az hálistennek akkor is nagyon jó volt, az ügyeletes nőgyógyász hazaengedett. Péntekre (mára. 37hét kereken) kaptam új időpontot uh+nst. Ultrahangon egy asszisztens lány vizsgált meg, orvos nem volt bent. Kb 2 perc alatt lemérte a fejkörfogatot és a hasát, odaböfögte hogy kb 2100-2200g és viszontlátásra. Úgy éreztem nem volt alapos ez a vizsgálat, borzasztó gyorsan történt a mérés és egyszerűen képtelen vagyok elhinni hogy ez a gyermek nem hogy nem nő, hanem még összefelé megy, mert több mm-rel kisebb értékeket mért mint 1 hete a magánorvosom ( aki mellesleg elengedte a kezem, nem is veszi fel a telefont, teljesen a kórházra bízta a sorsomat ).

Ezután jött az nst, ami megint tökéletes eredményt adott. Ott is csak asszisztenssel találkoztam, aki megnézte a mai uh eredményt és közölte hogy ez borzasztóan rossz, még ma feküdjek be a kórházba. Innen továbbküldött a terhes ambulanciára ahol szintén nem volt orvos, az ott lévő asszisztens hölgy kérdi tőlem hogy; na, kismama befekszik???

Hát mondom hölgyem, ezt nekem kell eldönteni?

Azt felelte, igen nekem. Az én felelősségem.

Mondtam neki, hogy dehát én nem vagyok szülész-nőgyógyász mégis miért én döntsem el hogy be kell-e feküdnöm vagy sem a kórházba? Én ebben nem vagyok kompetens. Ha egy orvos azt tanácsolja, én befekszem, semmi akadálya. Ekkor már 3 órája voltam a kórházban, de még orvos nem látta a leleteimet. Ragaszkodtam hozzá, hogy orvossal beszélhessek.

Szerencsém volt, egy kedves főorvossal tudtam konzultálni, ő úgy látta, hogy jobb lesz ha a hétvégét itthon töltöm, a kórházban úgysem történne velem semmi érdemleges, tekintve hogy nincs panaszom, és a súlybecslésen kívül minden rendben van, szerinte egészségesnek tűnik ez a terhesség és nincs okom aggódni. Következő uh és nst hétfőn lesz, akkor nyilván megint újraértékelik.

Bocsánat hogy ilyen hosszú lett, de teljesen kikészít ez a bizonytalanság, nagyon aggódom hogy ilyen pici a baba, nem tudom melyik vizsgálatnak és kinek higgyek. Valaki nyugtat hogy minden rendben a babával, valaki pedig rámpirít hogy miért nem fekszek még bent ezzel a kis súlyú magzattal. :'( Teljesen össze vagyok törve, csak sírok és sírok mióta hazaértem. Komolyan nekem kellene tudni hogy be kell-e feküdnöm vagy sem? Az normális, hogy ha nem kötöm az ebet a karóhoz, akkor engem ma nem is lát orvos és a kórházi felvételemről is asszisztensek döntöttek volna?

Úgy érzem ez a mai ultrahang mérés nem reális. Nem tudom elhinni hogy nem nőtt a baba, sőt kisebb mint volt. Az nem lehet.... a magándokim kb 15 percig vizsgálatott 1 héttel ezelőtt, ez meg tartott tényleg kb 2 percig. Mellesleg a hasam is szépen nő, a magzatvíz nem sok tehát akkor mégis mitől növekedne a hasam ennyire ha nem nőne benne a babám??

A kisasszony egyébként szuper aktív, és napról napra erősebbnek érzem a mozgásait; rúgásait. Ha nem ijesztgetnének azzal hogy pici, én teljesen egészségesnek érezném ezt a terhességet és a babám fejlődését. :( nagyon el vagyok keseredve



2021. dec. 10. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért paráztatnak, nem kicsi szerintem. Nincs valami más baj? Nekem 36 hetesen 2200-ra saccolták, senki nem mondta, hogy ez kicsi lenne, másnap megszületett 2600 grammal, semmi gond nem volt, koraszülött osztályra se kerültünk, 3 nap múlva mehettünk haza, uh becslés nem pontos.
2021. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! A vizsgálatok alapján semmi baj nincs, csak a mérete/súlya. Arányosan kisebb mint az átlag, mindig is az volt, de eddig a kutya nem foglalkozott vele. Most meg az utolsó trimeszterben ezt úgy látszik nagyon véresen komolyan veszik. :( én és a férjem is nagyon pici súllyal születtünk, egészségesen 40. Hétre. Én konkrétan 2800g-mal.
2021. dec. 10. 17:05
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja a vérnyomásomat is rendszeresen figyelem , alacsony inkább nem hogy magas lenne. Nagyon minimálisan vizesedik már a lábam ha nem pihenek eleget, e heti vizelet, vervetel eredményem tökéletes. Alapbetegsegem nincs, nem vagyok cukorbeteg, súlyom normál, egészséges a súlygyarapodásom eddig 12 kg. Eddig minden rendben volt a babával, először 3 hete mondta a magándokim hogy kicsit picinek tűnik. Majd 2 hétre rá ( múlt héten) is kicsinek találta, 300grammot gyarapodott 2 hét alatt. És láss csodát még mindig nem egy tápos kismalac, nem lesz óriásbébi dehat ezt eddig is tudtuk :(
2021. dec. 10. 17:12
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon aggódsz, keres egy magán praxist ahol szonográfus és nem nőgyógyász csinálja az uh-t. Sokkal több mindent mérnek le, és nekem eddig mind a 3 gyereknél nagyon jól tippelték a súlyát.


Az első terhességemnél, nekem is kicsinek mérték SZTK-ba (1900gr 36 hét) a szonográfus (2500gramm körül mérte pár napra rá). Mondta hogy szerinte ilyen ütemmel 3,5 kg körüli lesz a születési súlya. Végül 3450-el született.

Azóta két terhességgel voltam nála. Egyszer sem tévedett, még azt is megmondta, hogy hajas babák lesznek. És mindegyiknek tényleg sok haja volt.

2021. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 32 hetesen mertek 1680grammra.( nekem is mondtak hogy pici lesz, de azt mondtak nem baj majd megnő idekint, sztk ban nézték egyébként és nekem is rendben volt minden érték ) Ma voltam uh-n 38+1 vagyok. 3100grammra becsülték, azt mondtak “behozta a lemaradást “ :)

Hat hogy mennyivel születik majd kiderül.

2021. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia. Nem feltétlen kell adni ezekre 100%. A vége felé elég nagy a tévedési és elmérési arány. Meg UH gép es ember függő is mekkorának mérik. Engem pl egész terhességem alatt azzal paráztattak hogy túl pici lesz a baba (2 hetes elcsuszasban volt a korához képest)... Aztán 41. hétre szültem egy 4130 grammos babát. :)


Szerintem semmi baj a babáddal max nem lesz 4 kilós. :) (bar nálam ez nem jött be... XD)

2021. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
5# vagyok. Egyébként nekem is szonografus csinálta az uhkat és nem nodoki. Nekem is 3baba, és nekem sem sokat “tévedett” az uh becslés az első kettőnél :)
2021. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Párnaponta smemi értelme a súlybecslésnek, kell minimum 2 hét a kettő között, hogy értékelhető legyen, mivel a hibahatár nagyobb, mint amennyit pár nap - egy hét alatt nő.

Ha minden más érték normális (ctg, áramlási értékek, magzatvíz), akkor jó eséllyel csak egyszerűen alkaltilag pici, nem pedig sorvadt.

2021. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Arra tényleg ne adj, hogy pár nappal, 1 héttel később pár száz grammal kisebbnek mérték, sokszor hallani hogy fél kg-okat tévednek...

Nekem kb. 35 hetesen 3.3 kg-nak saccolták, majd két hete 39 hetesen 3.5 kg-nak. Ugyanaz a doki, ugyanaz a gép. Az is fura lenne ha 1 hónap alatt 200g-ot nőtt volna csak. :) A napokban megszületik, akkor majd kiderül, mennyivel mérte el.

2800g amivel te születtél teljesen jó, főleg lányoknál.

Lehet csak kisebb a feje, haskörfogata, combcsontja. Étkezz (továbbra is) egészségesen, igyál sok vizet, és hétfőn meglátjátok, mit lehet tenni.


Az mondjuk nagyon durva hogy ennyire kellett küzdened hogy doki mondjon egy verdiktet, ez szerintem nem normális, de ha muszáj, akkor állj ki magadért jövő héten is. Kitartást!!!

2021. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok a válaszokat! Sokan megnyugtattatok, jó olvasni a különböző történeteket és hogy egészséges csöpp babák születtek. Jövőhét csütörtökre van időpontom újra a magánorvosomhoz, aki eddig végigkövette az egész terhességemet. Úgy érzem majd tőle fogok releváns információt kapni a növekedéséről, mert ez amit ma a kórházban csináltak, jó indulattal sem nevezhető vizsgálatnak. Remélem ez a következő hét még méghozza az eredményét. Írtak fel egyébként diaphyllin tablettát, azt szedem hétfő óta, vasra fehérjére pihenésre nagyon odafigyelek.
2021. dec. 10. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!