Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati súlybecslésnek mennyir...

Magzati súlybecslésnek mennyire lehet hinni? 37 khm

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon el vagyok keseredve. Múlt héten 35+6 hetesen 2300 g-nak mérte a magán orvosom a babámat. Magzatvíz nem kevés, méhlepény jó, köldökzsinór áramlása is kielégítő. De azt mondta nagyon pici a baba, be kell feküdnöm a kórházba. Másnap bementem a kórházba, ahol néztek nst-t, ami nagyon jó lett, ezen kívül vérvételem eredménye is szuper, nem vagyok vérszegény, semmi. Azt mondták hétvégére hazaengednek, hétfőn újra nst ultrahang és majd meglátjuk. Bementem most hétfőn a kórházba, jeleztem hogy uh-ra jöttem, mire mondták hogy valamiért nem kaptam időpontot, így csak nst lesz. Az hálistennek akkor is nagyon jó volt, az ügyeletes nőgyógyász hazaengedett. Péntekre (mára. 37hét kereken) kaptam új időpontot uh+nst. Ultrahangon egy asszisztens lány vizsgált meg, orvos nem volt bent. Kb 2 perc alatt lemérte a fejkörfogatot és a hasát, odaböfögte hogy kb 2100-2200g és viszontlátásra. Úgy éreztem nem volt alapos ez a vizsgálat, borzasztó gyorsan történt a mérés és egyszerűen képtelen vagyok elhinni hogy ez a gyermek nem hogy nem nő, hanem még összefelé megy, mert több mm-rel kisebb értékeket mért mint 1 hete a magánorvosom ( aki mellesleg elengedte a kezem, nem is veszi fel a telefont, teljesen a kórházra bízta a sorsomat ).

Ezután jött az nst, ami megint tökéletes eredményt adott. Ott is csak asszisztenssel találkoztam, aki megnézte a mai uh eredményt és közölte hogy ez borzasztóan rossz, még ma feküdjek be a kórházba. Innen továbbküldött a terhes ambulanciára ahol szintén nem volt orvos, az ott lévő asszisztens hölgy kérdi tőlem hogy; na, kismama befekszik???

Hát mondom hölgyem, ezt nekem kell eldönteni?

Azt felelte, igen nekem. Az én felelősségem.

Mondtam neki, hogy dehát én nem vagyok szülész-nőgyógyász mégis miért én döntsem el hogy be kell-e feküdnöm vagy sem a kórházba? Én ebben nem vagyok kompetens. Ha egy orvos azt tanácsolja, én befekszem, semmi akadálya. Ekkor már 3 órája voltam a kórházban, de még orvos nem látta a leleteimet. Ragaszkodtam hozzá, hogy orvossal beszélhessek.

Szerencsém volt, egy kedves főorvossal tudtam konzultálni, ő úgy látta, hogy jobb lesz ha a hétvégét itthon töltöm, a kórházban úgysem történne velem semmi érdemleges, tekintve hogy nincs panaszom, és a súlybecslésen kívül minden rendben van, szerinte egészségesnek tűnik ez a terhesség és nincs okom aggódni. Következő uh és nst hétfőn lesz, akkor nyilván megint újraértékelik.

Bocsánat hogy ilyen hosszú lett, de teljesen kikészít ez a bizonytalanság, nagyon aggódom hogy ilyen pici a baba, nem tudom melyik vizsgálatnak és kinek higgyek. Valaki nyugtat hogy minden rendben a babával, valaki pedig rámpirít hogy miért nem fekszek még bent ezzel a kis súlyú magzattal. :'( Teljesen össze vagyok törve, csak sírok és sírok mióta hazaértem. Komolyan nekem kellene tudni hogy be kell-e feküdnöm vagy sem? Az normális, hogy ha nem kötöm az ebet a karóhoz, akkor engem ma nem is lát orvos és a kórházi felvételemről is asszisztensek döntöttek volna?

Úgy érzem ez a mai ultrahang mérés nem reális. Nem tudom elhinni hogy nem nőtt a baba, sőt kisebb mint volt. Az nem lehet.... a magándokim kb 15 percig vizsgálatott 1 héttel ezelőtt, ez meg tartott tényleg kb 2 percig. Mellesleg a hasam is szépen nő, a magzatvíz nem sok tehát akkor mégis mitől növekedne a hasam ennyire ha nem nőne benne a babám??

A kisasszony egyébként szuper aktív, és napról napra erősebbnek érzem a mozgásait; rúgásait. Ha nem ijesztgetnének azzal hogy pici, én teljesen egészségesnek érezném ezt a terhességet és a babám fejlődését. :( nagyon el vagyok keseredve



2021. dec. 10. 16:36
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2022. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!