Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati vesetágulat tényleg...

Magzati vesetágulat tényleg idővel elmúlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Ma voltam 18.heti genetikai ultrahangon,és 4 mm-es vesetágulatot diagnosztizált az orvos a kisbabámnál

Nem mondott semmit rá,hiába kérdeztem, annyit csak, hogy egy hónap múlva menjek vissza


Volt valakinek a babájának vesetágulata?

Félek,megmondom öszintén,és jól rám ijesztett a doki


Mitől alakulhatott ez ki? Elmúlik majd?


Kérlek segítsetek,mert messze van még január 14.



2021. dec. 16. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
32 hetesen a fiamnál is vesetágulatot láttak uh-n. De mire megszületett, felszívódott. Fiúknál állítólag gyakoribb. Mikor megszületett, a kórházban nézték a vizeletét, nem volt semmi gond. Kb rá egy hónapra uh-n megnézték a veséjét, ott sem láttak semmit. Amúgy én is nagyon megijedtem. Az egyik nst vizsgálat alkalmával a nővér megkezdte, hogy a legutóbbi uh-n minden rendben volt-e, mondtam, hogy vesetágulatot láttak nála. Erre csak legyintett, hogy nem kell aggódni, mire megszületetik, már nem lesz ott. Szerencsére tényleg így lett.
2021. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlhat. A kisfiunknál nem múlt el, sajnos emiatt hutira hajlamos is volt kiskorában (pangott a vizelet a tágulat miatt), de 4 éves korára kinőtte.
2021. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk folyamatosan problémás az a vese, amelyikben a tágulat volt. A lányom már 5.5 éves. 2 éves korában vesehomokja lett, majd később vesekő. Egyszer be is vérzett neki. De fájdalma nincs, járni kell nefrológushoz.
2021. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

12 hetes volt pocakban, amikor megállapították. Folyamatosan figyelték. Születése után is 3 havonta jártunk uh-ra vele. Kb 3 éves volt, mire azt mondták hogy teljesen elmúlt, nem kell menni többet. Soha semmilyen panasza, betegsége, fájdalma nem volt emiatt. Most 7 éves már.

Persze riogattak eleinte, olvastam horror sztorikat a neten, ami butaság volt. Hallgass az orvosodra.

2021. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy ismerős szülésznő ma elintézte,hogy bemenjek megint a mai nap folyamán ultrahangra

Ugyanaz a doki vizsgált mint tegnap

Minden rendben van

Valószinű azért volt nagyobb tegnap,mert a pici nem pisilt ultrahang elött

De azért megjegyeztem,hogy azért valamit mondhatott volna...

Minden érték jó,nincs vesetágulata a picinek

De azért 1 hónap múlva,újra elmegyek


Köszönöm a válaszokat,jó egészséget kívánok

2021. dec. 17. 14:41
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Esetleg aki ide téved,május elején megszületett a kislányunk

Születése után készült ultrahang,megnézték a veséjét,nem találtak semmit

1 hónaposan szintén vissza hívtak,és hálIstennek nincs vesetágulata,minden rendben van

2022. jún. 8. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
3as válaszoló vagyok. Gratulálok, és örülök, hogy nincs semmi gond!
2022. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!