Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11mm-es magzati vesetágulat...

11mm-es magzati vesetágulat ?Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Kb 20.ik hétben vették észre egy 4D ultrahangon.Született babája igy valakinek?Megműtötték,vagy élhetett vele tovább?
2020. okt. 2. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbb esetben pár hét alatt eltünik, mire meglesz a baba, addigra nyoma sincs.
2020. okt. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk sajnos nem tűnt el!

16 hétben vették észre a bal vesében. Mindig csak nőtt, és mikor megszületett megnézték és volt izotópos vizsgálat is, és az a vese már nem működött.

7 hetesen kivettek a bal vesét.

2020. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, 16 héten 10mm volt a tágulat.

Ha gondolod tudom ajánlani Máttyus Drt az 1. számú gyermekklinikán, én már pocakosan is voltam nála és megnézte magzati korban is.Nefrológus egyébként.

2020. okt. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
30 éves vagyok és nem tűnt el. Nem halálos, csak évente kontroll, pár éven belul műtik majd.
2020. okt. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 18 mm tágulattal született.

Eleinte 3 havonta kontroll, 4 évesen visszamentem 12 mmre, aztán 1 év múlva kellett menni, ekkor 2 cm tagulatot mérték. Felvázolták a műtétet, teljesen lesokkolt, 2 nap múlva menni kellett volna izotópra, de utolsó pillanatban úgy döntöttünk (megvolt az oka), hogy egyenlőre nem engedjük a vizsgálatot, pedig megkerdeztünk vagy 5 orvost, és mindenki azt mondta, hogy muszáj.

3 hónap múlva csak uh-ni engedtük, 12 mm lett újra. 🥳

Aztán fél év múlva megint 2 cm lett, ugyanazt a kört lefutottuk, és az augusztusi eredményünk ismét 12 mm 🥳

Fél év múlva kontroll uh.

Az a lényeg, hogy a vesekéreg szép legyen, és az övé az. A doki szerint neki valszeg a 12mm és a 2 cm között fog ugrálni, de eddig úgy tűnik, a funkcióban nem zavar 👏

2020. okt. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!