Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme megcsináltatni a...

Van értelme megcsináltatni a prena tesztet? Véleményetek szerint.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van értelme megcsináltatni a prena tesztet?


A holnaputáni időponton kell megmondanunk, hogy szeretnénk e. Én úgy voltam vele, hogy ha valami gond lesz esetleg, akkor azt az ultrahangos vizsgálat is kimutatja. De ugye a vérvizsgálat elvégzését vagy kihagyását előre jelezni kell.


Tudom, ezt mindenkinek egyedül kell eldönteni (párjával), az orvosom is ezt mondta. Viszont az érdekelne, hogy ti mennyire tartottátok fontosnak? Mert mielőtt felkerült a téma, nem is gondolkodtam ezen, most meg sokat agyalok rajta, hogy legyen vagy sem. A párom azt mondta, hogy ő nemmel szavaz, de ha én akarom, akkor simán megcsinálhatjuk. Én viszont elég besz@ri típus vagyok, így még nem tudtam dönteni...


Mesélnétek, hogy ti miért akarnátok/akartátok? Segített? Ha igen, miben?



2021. dec. 21. 17:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%
Azt kell eldönteni, hogy egy beteg babát megtartanátok-e. Ha ígyis-úgyis igen, felesleges a teszt, csak emészted magad egész terhesség alatt. Ha nem tartanátok meg, akkor csináljátok.
2021. dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%
Mi nem csináltattunk egyik gyereknél sem. Kombinált tesztnél mindenre alacsony kockázat jött ki. Ha valamire magas lett volna, csináltatunk. De nálunk nincsenek a családban komoly betegségek, nincs semmi örökletes dolog, semmi olyan, amitől magasabb lenne a kockázat bármire is. Ha lett volna, vagy idősebben szülök, 40-hez közelebb, megcsináltattuk volna.
2021. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
#1 De ha nem csináltatom meg, de tegyük fel látnak valami bajt az ultrahangos vizsgálaton, azt úgyis elmondják, nemde? És akár küldenek is valamerre a feltételezett gonddal?
2021. dec. 21. 17:51
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az ultrahangos vizsgálat nem minden komoly bajt mutat ki, ráadásul a gép minősége és a vizsgálat végzőjének tapasztalata és szakértelme is nagyon sokat számít.

Én úgy gondolom, mindenképpen jó a prena. Ha nem tartanád meg a beteg babát, akkor egyértelmű, hogy miért. De ha megtartod betegen is, akkor is jobb meglátásom szerint, ha első perctől tudod, hogy kb. mire kell majd számítanod és nem sokkolódsz le a szülőszobán...

Drága, az tény. De ha az embernek módja van arra, hogy többet tudjon, akkor miért ne élne vele.

2021. dec. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
#2 Itt csak prena teszt van. Illetve maga az ultrahangos vizsgálat. Szóval prena vagy semmi.....
2021. dec. 21. 17:52
 6/39 A kérdező kommentje:
#4 Igen, így van. Az orvos is azt mondta, hogy el kell dönteni, hogy miért akarjuk, ha akarjuk egyáltalán. Hirtelen azt sem tudtam mit mondjak...mondjuk nem is kellett, holnapután kell választ adnunk. A férjem mindenképpen amellett van, hogy bármi van, megtartjuk. Én viszont félek ettől, nagyon beszélni sem tudok róla.
2021. dec. 21. 17:55
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezt meg kell beszélnetek...
2021. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez egy nagyon nehéz kérdés, kívánom, hogy minden rendben legyen és ne is kelljen ilyesmin gondolkozni.
2021. dec. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
én az első vizsgalaton már beszéltem erről a dokimmal. fiatalok vagyunk a férjemmel, nincs a családban sem genetikai betegség (se más), mégis meg szeretnénk csináltatni a niftyt, mert nem vagyunk készek egy beteg gyereket nevelni, rááldozni mindent (szó szerint mindent, tudom mivel jár egy sni-s gyerek nevelése). a dokim azt mondta, hogy ő mindenképpen javasolja az elvégzését. náluk prena van, de nekem szimpibb a nifty. azt mondta ez a mi döntésünk, mindkettő ugyanolyan jó.
2021. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszembe se jutott, hogy bármi baja lehet a gyereknek, annyira magabiztos voltam az egészségével kapcsolatban (amúgy tényleg maximálisan egészséges lett), de mégis megcsináltattuk. Mert én kis türelmetlen lányka vagyok, és kíváncsi voltam a baba nemére az előtt már, hogy az ultrahangon látszódna. Az már csak persze ráadás, hogy láttam, hogy egészséges is, de az valahogy annyira nem is aggasztott. Szóval mi ezért csináltattunk.
2021. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!