Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme megcsináltatni a...

Van értelme megcsináltatni a prena tesztet? Véleményetek szerint.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van értelme megcsináltatni a prena tesztet?


A holnaputáni időponton kell megmondanunk, hogy szeretnénk e. Én úgy voltam vele, hogy ha valami gond lesz esetleg, akkor azt az ultrahangos vizsgálat is kimutatja. De ugye a vérvizsgálat elvégzését vagy kihagyását előre jelezni kell.


Tudom, ezt mindenkinek egyedül kell eldönteni (párjával), az orvosom is ezt mondta. Viszont az érdekelne, hogy ti mennyire tartottátok fontosnak? Mert mielőtt felkerült a téma, nem is gondolkodtam ezen, most meg sokat agyalok rajta, hogy legyen vagy sem. A párom azt mondta, hogy ő nemmel szavaz, de ha én akarom, akkor simán megcsinálhatjuk. Én viszont elég besz@ri típus vagyok, így még nem tudtam dönteni...


Mesélnétek, hogy ti miért akarnátok/akartátok? Segített? Ha igen, miben?



2021. dec. 21. 17:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy voltam vele, hogy 1:1999-ig megcsináltatom, felette nem. Én külföldön élek ugyan, itt kifejezetten a 35 év felettieknek vagy azoknak ajánlják akik 1:1000 alatt vannak. A nipt teszteknek nagyon jó a reklámja és úgy állítják be, hogy a kombinált teljesen megbízhatatlan ami nem igaz, de tény hogy a prena sokkal megbízhatóbb, bár azt kevesen tudják, hogy az is valószínűséget számol. Ha fiatalok vagytok és a kombin jó eredmény jön ki szerintem megnyugodhatsz, de ha nagyon stresszes típus vagy mindenképp csináltasd meg, nehogy végig ezen kattogj. Boldog babavárást!
2021. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
#11 Én is külföldön élek. Kombinált tesztről itt eddig nem hallottam, prena van csak a kiskönyvemben, amit a 13. héten csinálnak (12+3-tól 14+2-ig hétig) Aztán jön egy másik genetika, a 20. héten. Az lenne a kombinált?
2021. dec. 21. 18:38
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
itthon a kombinált a 12. heti genetikai vizsgalathoz van kötve. aztán a 18. heti csak genetikai uh
2021. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Hol élsz? Külföldön általában első trimeszteri ultrahangnak mondják. Németországban fizetős, a legtöbb helyen ingyenes, vagy a biztosító fizeti. Leveszik a vért és ultrahangoznak és ebből a kettőből állapítják meg a kockázatodat. Itt hormonokat vizsgálnak, nem dns-t ezért megbízhatóbbak a nipt tesztek, de a kombinált is kb 94-95%. A prena a terhesség egész ideje alatt elvégezhető, a kombinált viszont csak 10-12 hét között.
2021. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat mielőtt valaki beleköt, a prena csak a 10. Héttől végezhető :)
2021. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Belgiumban élünk. Holnapután lesz ugye mint írtam a következő ultrahang. Ez lesz a harmadik (volt egy korai is, mivel vetéltem korábban).


Az első volt a 6+3 héten. Utána a második 9+3 hetesen és most lesz ugye a harmadik, 11+3 hetesen.


Van egy kiskönyvem, és abban le van részletes írva, hogy melyik héten mi van, mi lesz. Most, azaz 11+3 hetesen egy olyan ultrahangos vizsgálat lesz, amin megállapítják a baba korát, aztán beszélni fogunk a prenáról, illetve azt írja vérvizsgálat is lesz. Az az igazság, hogy én már azt hittem ez lesz a genetika... Buta voltam, az a 13. héten jön. Aztán jön a 16. heti kontroll + megtudhatjuk a baba nemét (mi mondjuk azt nem akarjuk). Ezután jön a 20. heti ultrahang, a második SEO, genetika, ahol a rendellenességeket nézik. És így tovább..

2021. dec. 21. 19:27
 17/39 A kérdező kommentje:
Egy szó sincs kombinált tesztről. 😏 És igen, itt is fizetős. Azt, hogy a biztosító fizet e ebből majd valamit, azt nem tudom, de igazából nem is számít. Szóval én itt csak a prenára + ultrahangos vizsgálatra számíthatok, ezek lehetségesek csak.
2021. dec. 21. 19:31
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált teszt az egy ultrahang+vérteszt a 12. héten, ez pedig kísértetiesen arra húz, amit most írtál le: "Most, azaz 11+3 hetesen egy olyan ultrahangos vizsgálat lesz, amin megállapítják a baba korát, aztán beszélni fogunk a prenáról, illetve azt írja vérvizsgálat is lesz."
2021. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Ó az teljesen más. Belgiumban ingyenes a nipt teszt. Fizeti az állam, nektek csak pár eurót kell fizetni. Természetesen elvégezném. Közel 100% és a nemét is tudni fogjátok. Kérd mindenképp.
2021. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Az ultrahang csak 75% ez meg 99,9% :)
2021. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!