Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme megcsináltatni a...

Van értelme megcsináltatni a prena tesztet? Véleményetek szerint.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van értelme megcsináltatni a prena tesztet?


A holnaputáni időponton kell megmondanunk, hogy szeretnénk e. Én úgy voltam vele, hogy ha valami gond lesz esetleg, akkor azt az ultrahangos vizsgálat is kimutatja. De ugye a vérvizsgálat elvégzését vagy kihagyását előre jelezni kell.


Tudom, ezt mindenkinek egyedül kell eldönteni (párjával), az orvosom is ezt mondta. Viszont az érdekelne, hogy ti mennyire tartottátok fontosnak? Mert mielőtt felkerült a téma, nem is gondolkodtam ezen, most meg sokat agyalok rajta, hogy legyen vagy sem. A párom azt mondta, hogy ő nemmel szavaz, de ha én akarom, akkor simán megcsinálhatjuk. Én viszont elég besz@ri típus vagyok, így még nem tudtam dönteni...


Mesélnétek, hogy ti miért akarnátok/akartátok? Segített? Ha igen, miben?



2021. dec. 21. 17:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Mi megcsináltattuk, pedig fiatalok vagyunk, de nem lennénk képesek felnevelni egy beteg gyereket, ezt már a legelején eldöntöttem. Kombináltat nem is kértünk, sok rosszat hallottam róla. Niftyt csináltattunk, 10 nap alatt megvolt az eredmény, mindenre negatív lett, a nemét is megtudtuk, így megnyugodtunk egyelőre.

Ha van rá keret érdemes elvégeztetni, nehogy utólag megbánjátok, hogy nem kértétek. Igaz egy plusz költség, de egy beteg baba ennél sokkal “költségesebb”. Ha hajlandóak vagytok betegen is felnevelni valószínű egy ilyen teszt simán belefér a keretetekbe.

2021. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a fiatal kor és a "tiszta családi háttér" sem garancia, spontán mutációk is léteznek. Fiatal ismerősöméknek így született mozaikos Down-os babájuk.
2021. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes, mi megcsináltattuk, pedig örökletes szempontból nem volt indokolt, és betegen is megtartottuk volna a babát


Az indok: Jobb felkészülni rá időben, és akkor nem ér később hideg zuhanyként egy betegség, lesz időd elfogadni, tájékozódni, felkészülni rá lelkileg.

Vagy épp el tudod vetetni, ha azt szeretnéd.

2021. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezt csináltattuk, nem a kombinált teszet. A kombinált nem nyugtatott volna meg, csak egy kockázat becslés. Nincs beteg a családban, de biztos ami biztos alapon megcsináltattuk, mert nem szerettünk volna beteg babát. Tudom, hogy amikre szűr azokon kívül is van másik 1000 betegség, de azért na, értitek. Ha te sem szeretnél beteg babát, akkor csináltasd meg. A férjed most mondhatja, hogy ő betegen is vallalná, de úgy is rád maradna a gondozás. Nagyon gyakran lelépnek beteg gyerek mellől. Ráadásul a nemét is egyből megtudjátok.
2021. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok vitát generálni, mert tény és való, hogy sokkal megbízhatóbb mint a kombinált, de a nipt tesztek is valószínűségszámítások és gyakrabban fordul elő téves teszt, mint gondolnátok, bár szerencsére ezek 99%ban fals pozitívak. Ettől én nagyon jó dolognak tartom és főleg a kérdezőnek ingyen van, így nagyon ajánlott megcsináltatni :)
2021. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
#18 Most, hogy így írod, lehetséges. Csak fura, mert ugye a prenánál írja, hogy prena, míg a 11. heti vizsgálatnál csupán "Vérvizsgálat" szerepel, de hogy milyen, az nem.
2021. dec. 21. 20:04
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Belgiumban kivezették a kombinált tesztet ezért nem részletezik, hogy milyen vérvizsgálat mert egyértelmű, hogy prena.
2021. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, a válaszokat. Nehéz dönteni, főleg mivel a férjem egyáltalán nem akarja, de rám soha nem erőltetni a saját akaratát, szóval ne értsétek félre. Én pedig a rosszfiúnak érzem magam, hogy néha (ahogy közeledik az időpont egyre sűrűbben persze) arra gondolok, talán nem lenne rossz döntés megcsináltatni. Viszont látom rajta, hogy feleslegesnek tartja mikor felhozom és ezzel engem is megingat.
2021. dec. 21. 20:18
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak tudod, ez egy nagyon jó vizsgálat. Én nem is a downtól féltem azt vállaltam volna, hanem az edwards és patau. Azokat a 12. Héten nem mutatja ki az uh és azok élettel összeegyeztetetlenek. Ha el kell engedni nem mindegy hogy 12. Vagy 22. Héten…
2021. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha még csak nem is olyan drága ez a teszt ott, mint másfelé, akkor végképp nem értem, miért tartja a férjed feleslegesnek? Ez egy egyszerű vérvétel, semmi kockázata sincs, és eléggé megbízható.

Biztosan tisztában van vele, hogy mit is jelent egy ilyen teszt?

Valahogy nem fér a fejembe, hogy miért tartja ennyire feleslegesnek? Már-már úgy írod, mintha enyhén ellenezné is.

Biztos jól átbeszéltetek minden eshetőséget???

2021. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!