Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az aktuális szabályozás az...

Mi az aktuális szabályozás az apás ultrahang és szülés kapcsán?

Figyelt kérdés

Férjem nagyon izgatott, már ezer éve arra várt, hogy gyerekünk legyen és most hogy végre itt az alkalom, lehet nem vehet részt a terhesség és a szülés alatt semmiben.

Be lehet már menni a vizsgálatokra? Magánban akár vagy bárhogy. Nem szeretném kihagyni ebből.



2021. dec. 30. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Van olyan magánpraxis, ahová a vizsgálat idejére bejöhet az apuka, ha van védettségije.
2021. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Szülèsnèl egy darab nagykorú kísèrőt magaddal vihetsz, ezt törvèny biztosìtja. Ha ettől a kòrhàz elter vagy el akar terni, akkor törvènyt szegnek.
2021. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Magánba mindenhova bejöhetett velem, szüléshez kapott egy papírt hogy ő a kísérőm, az aranyórára is ott maradhat majd, ezt követően kell csak távoznia, de jelenleg nem 3 hanem csak 2 napot kell bent tölteni, úgyhogy kettőt pislogunk és otthon leszünk együtt.
2021. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell hisztizni feleslegesen. Mi magánba jártunk a genetikai ultrahangokra, oda bejöhetett 1 felnőtt kísérő. Ugyanúgy a szülőszobán is veled lehet. Ha már képes vagy elhagyni (visszatolnak a szobádba) a szülőszobát (vagy a műtőt) az aranyóra után, akkor kell búcsút intenie apukának pár napra.
2021. dec. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Én júliusban szültem. Vizsgáltaokra egyedül kellett mennem. Ha beruháztunk volna babamozira akkor találkozhatot volna ő is vele.

Szülés előtt pár órával hívták be. Én előtte nap mentem be mert elfolyott a magzatvíz, éjszaka benn tartotak megyfigyelésen, reggel indítottak, de amíg nem lettek elég erősek a fájások addig otthon várakozott.

2021. dec. 31. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A tesóm most megy majd az első uh-ra, magánba. Oda bemehet a férje, a sima vizsgálatokra nem. Máshol persze lehet máshogy, ez csak egy tapasztalat.
2021. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alapján kell választani orvost, ahol beengedik a férjedet is. Nekem ez fontos volt, ezért én is így tettem. Persze magánorvosról van szó.
2021. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

9 napja szültem a 3.babam. ( Debrecen klinika)

Semmilyen vizsgálatra nem jöhetett be velem egész terhesség alatt ( nem jártunk maganba )

A szülés alatt bent lehetett, és utána egy órát. Aztán elküldtek.. mi 48 óra után johettunk haza.

2021. dec. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért, nem Magyarországon élek, de annyira felháborítónak találom, hogy az apuka nem mehet be minden egyes ultrahangra Magyarországon, vagy szülésre, kivéve bizonyos eseteket, mint pl. magánpraxis stb. Nem gondolnak ezek arra, mi van ha a kismama rossz hírt kap? Én kaptam már kétszer és borzasztó lett volna egyedül szembesülni vele. Az első pillanatok a legrosszabbak, azt sem tudod mi van veled... Persze túl lehet élni, nem arról van szó, csak olyan rideg ez az egész így. Nagyon ideje lenne változtatni ezen.


Boldog babavárást kívánok a kismamáknak. 😊❤️

2021. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kórházba nem jöhetett, bár nem is tudott volna, mert nap közben dolgozik.

Magánba jöhetett.

A mi kórházunk biztosítja az apás szülés lehetőségét + van családi szoba is ha apuka maradna (sajnos csak egy ilyen szoba van úgyhogy aki előbb odaér, azé, de legalább van)

2021. dec. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!