Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi rosszullétek ellen...

Terhességi rosszullétek ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6-7hetes terhes vagyok és tegnap óta borzalmasan vagyok!

Fejfájás,émelygés,szédülés,hányás este! Este kezdődtek a rosszullétek!

Másnál is volt,hogy este hányt? És nemtudott naludni rendesen mert rosszul volt?

Meddig tartott? A fejfájás normális?


2022. jan. 2. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Normális, és nem csak este, hanem bármikor az.

Hányingerre a leggyakoribb praktika a kóla, vagy a gyömbér rágcsálása.

Pihenj, amennyit csak tudsz, szedj magnéziumot és kb. ennyi, amit tehetsz.

Paracetamolt lehet szedni fájdalomra, de az kb. halottnak a csók.

2022. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos nagyon sok minden normális. Én igaz nem hányok, de sokszor egész nap hányingerem van, émelygek mindentől, meg az ágyban is lefekvéskor. Annyi a szerencsém, hogy kb. mindent megtudok enni, viszont kevesebbet, mint terhesség előtt. Ha nem vigyáztam (az elején fordult elő csak) és bepakoltam, na ne tudd meg, azt hittem megpusztulok, szétrobbanok, kihányok mindent. Most vagyok 13 hetes. Pár napra megszűnt, azt hittem vége már. Erre kb. 4 napja lefekvéskor előjött és megint van egész nap. Hát ez van...Én is vettem kólát (alapjáraton sosem iszom, konkrétan ránk romlott nem egyszer), de most ittam egy párszor. Lehet, hogy jobb volt, de igazából csodát nem tesz. Már nem iszom egyébként, mert reggelente egy kávét szoktam (pár hétig nem tudtam, a szagától is rosszul voltam, akkor ittam kólát) és több koffein nem ajánlott (nekem ezt mondta a doki).
2022. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
#2. hozzászóló vagyok, röviden túl kell élni ezt az időszakot. Persze csak a saját nevemben beszélhetek. Engem kínoz, kínzott is, aztán volt, hogy estére jobb lett, vagy visszább vett. Nem kellemes, főzni se tudom sokszor, hogy mit is főzzek, mert kedvem sincsen és minden bleeh. Szóval kitartást kívánok, az idő segít csak majd igazán. Olvass vissza pár kérdést egyébként, ott írnak minden féle módszert, hátha valamelyik segít.
2022. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
+ teszt után már 3-4 nappal rosszul voltam. Addig elfajult hogy az ágyból nem tudtam kikelni. Volt amikor fürdeni sem mentem el, ha gáz ha nem de ez az igazság. Fel sem öltöztem egész nap.. teljesen elveszítettem önmagam.. a pörgős életem ami előtte volt.. enni nagyjából tudtam.. de volt párszor hogy addig volt bent amig lenyeltem. Most 9+3 hetes vagyok. Kb 1 hete áh talán annyi sem.. hogy elviselhetően jelentkezik. Van erős hányinger még sokszor ma is tegnap is, de Nem vág ágyhoz ahogyan eddig. És mindig csipegetek valamit, ropi , keksz, mikor mi esik jól ennek hatására van amikor elmúlik ez is már napja van csak, előtte akàrmit csinàltam semmi nem használt. Az elmúlt 4 hét ami mögöttem van.. hát ha csúnya ha nem, nem emlékszem rá jó szívvel vissza. Kitartás! Pihenj és kortyonként igyál sok vizet.
2022. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Huu legrosszabb nekem is a 6-7. Hét volt, egész nap ágyban voltam, felkelni sem bírtam, ha ettem attól akartam hanyni, ha nem attól, csak az idő segitett.
2022. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
elfog mulani minden 16.hét környékén. egyél vagy igyál,ami jol esik pl:ásványvíz,üditő,kola,ropi,rágcsálni valo,ropogtatni valo. magnézium.
2022. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon Szépen köszönöm a válaszokat!

Látom vagyunk páran akik megszenvedik az első trimmesztert!

Tegnap én se tudtam felkelni az ágyból. Remélem hamar túlleszek rajta én is 😊

2022. jan. 3. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!