Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség első szakaszában...

Terhesség első szakaszában vagyok. Rosszúllét ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Hányingerem van és fáj a gyomrom valamint gyenge vagyok. Valami gyógyszer vagy házi praktikát tud valaki?

2020. márc. 22. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Pihenés és türelem, a 14-16. hetekre a legtöbbeknek elmúlik magától is. Nekem legalábbis ezt javasolta a védőnő, nagyon hálásan megköszöntem neki a semmit, és gondolatban egy kiskanál vízbe fojtottam :D


A gyógyszertárban B6 vitamint javasoltak, bevallom, nekem az égvilágon semmit nem segített. Próbálkoztam a szokásos rosszullét elleni módszereimmel, nem igazán jött be. Nem is kívántam semmit enni, étvágytalan voltam, aztán amikor meg éhes lettem, akkor meg azért volt hányingerem. Valakinek a kóla jön be, én arra gondolni se tudtam, a gyömbéres limonádé az ideig-óráig jó volt, de az se volt tartós hatású.


A pizza segített. Végtelen mennyiségű pizzát ettem meg az első három hónapban, nem egészséges, de úgy voltam vele, az éhenhalásnál még ez is jobb. Most már persze rá se tudok nézni, de valamivel jobb lett tőle. Főleg ha este jóóóóóóóóóóóóóóóóóóócskán sokat ettem (értsd: egy teljes 32 centis pizzát egymagam), akkor reggelre kicsit jobb volt, hányni nem kellett, csak émelyegtem. Igazából mindenkinek más, mindenki másképp tudja kezelni, de alapvetően nincs örök érvényű tipp vagy tanács, ami tuti siker.


Kitartást, igazából a legtöbbeknek tényleg elmúlik magától is.

2020. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából semmit. Eleinte a gyömbértea segített. Ha nem múlik el, a 12. hét után kaphatsz gyógyszert.
2020. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem semmi, 8hetes vagyok 3hete megy a buli, ez a harmadik terhessegem, mind ilyen volt, van egy visszaszamlalos appom, elozo kettonel a 12.het utan jelentosen javult, addig meg 28nap. Hidd el mindent kiprobaltam mar, sajnos ha ilyen tipus vagy, ez igy megy:/ egyetlen pozitivum h igy viszont tudom h a baba jol van, terneli a hormont, amire igy reagalok.
2020. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem valamennyit enyhített az émelygésen a Gárdonyi Teaházas gyömbéres-almás-mézes teája. Nincsen benne koffein sem.
2020. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Enyhe hasmenés nem probléma?
2020. márc. 22. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak az segített ha lefeküdten pihenni, illetve ha kimentem egy kicsit az erkélyre és a friss, hideg levegő mindig jót tett.

Néha még a mentolos rágó is jó volt.

2020. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a 17.hétig voltam rosszul, gyakran hánytam is (napi minimum 1x,néha többször),szóval átérzem a dolgot! Próbálkozz különböző dolgokkal, nekem az a tapasztalatom, hogy van ami enyhíti, de nekem pl minden csak ideig-óráig működött. Ezek a “korszakaim” voltak, hátha neked beválik valamelyik:


Citrom/citromos víz

Hideg kóla

Mentolos rágó

Sós péksüti, pl perec

Meleg/forró ételek kerülése

2020. márc. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!