Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átadták neked a helyet a...

Átadták neked a helyet a tömegközlekedési eszközökön, amikor terhesek voltatok?

Figyelt kérdés
Kérni kellett, vagy maguktól felpattantak? Esetleg van valakinek negatív tapasztalata?
2022. jan. 7. 21:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Nem. De igazából nem is vártam el, nem volt bajos a közlekedés, nem fájt semmim, nem voltam veszélyeztetett. Ha volt szabad hely, persze leültem, de nem éreztem rosszul magam, ha állnom kellett.

Egyszer volt, hogy 38 hetes terhesen a buszon majdnem rám ült vki, csak hogy bepasszírozza magát én és egy másik utas közé (szűk helyek voltak, ő meg nagydarab volt). Azon azért kiakadtam, 38 hetesen elég nagy hasam volt, ráadásul nyár, tehát a kabát sem takart. De parasztok mindenhol lehetnek. 🤷‍♀️

2022. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%
Mindig, de nem fogadtam el általában.
2022. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer éreztem szükségét és akkor, mikor már kerestem a helyem, egy srác jelzett, hogy a helyére ülhetek. Második terhességkor már nem laktam a városban, ha valahova mentem, autóval kellett.
2022. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a nem éreztem szükséget válaszokat nem egészen értem.

Ez az egész hely átadása dolog azért van, mert egy esetleges veszfekezeskor repülnek az emberek mint a madarak, es hát terhesen az igen csak veszélyes. NEM az anya , hanem a baba védelmében van az, hogy biztonsagosan ul.


Kulfoldon lakom, végig dolgoztam (metro es vonattal utazva ) 99%ban átadták a helyet.

2022. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is mindig felajánlotta és átadta valaki a helyét. Akkor is, ha mondtam, hogy a következőnél leszállok. Gyakorlatilag lenyomtak az ülésbe mindig.
2022. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
Volt amikor igen, de őszintén szólva jövan többször terhességen kívül, mert annak hisznek... (hasra hízós vagyok, és tényleg sokkal inkább kismamának nézek ki, mint szimplán elhízottnak)
2022. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
30%
Nem utaztam tömegközlekedésen. Viszont amikor vérvételen a védőnő előrehívta a kismamákat, majdnem meglincseltek, hogy mégis mi a fenét képzelek én magamról. Jó fejek itt az emberek, ebben az országban.
2022. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%
Nem, jelenleg is 37 hetes kismama vagyok, pont tegnap kényszerültem buszozásra, senki nem adta át a helyét pedig kismama kabátot hordok és eléggé látványos, szerencsére csak 3 megállót kellett mennem. Az első terhességem alatt is egyszer adták át összesen a 9 hónap alatt, akkor is egy idősebb hölgy volt ilyen udvarias.
2022. jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
74%
Amikor én 8 hónapos terhesen felszálltam a buszra és elindultam hátra, mindenki alvást szimulált. 90%-ban fiatalok ültek a buszon. Nem is azzal van a bajom, hogy állni kell, azt kibírom, de ha hirtelen lefékez a sofőr, én meg hasra esek, akkor a babának annyi. De olyan is volt, hogy egy idős néni állt fel és mondta nekem, hogy üljek le a helyére.
2022. jan. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%
Mindig átadták a helyet, csodálkoztam is rajta, mert azelőtt sok rosszat hallottam, hogy mennyire közömbösek az emberek, ha kismamát látnak. Mi vidéki nagyvárosban lakunk, de 7 hónapos terhesen Bp-en voltunk egy hétig, ott is nagyon pozitívan csalódtam.
2022. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!