Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babás tapasztalatlan...

Első babás tapasztalatlan kismama vagyok! Egy pár jó tanácsot kaphatnék?

Figyelt kérdés

Hétfőn leszek 32hetes. Mostmár kéthetente kell mennem a dokimhoz. Megvizsgálja a méhszájat teljessen zárt vagyok. De ti honnan tudjátok az értéket? Mert nekem ezen felűl nem mond semmit. Még egy szó sem esett a szülésről vagy nemis fog ha nem kérdezek? Semmiféleképpen nemszeretnék epidurális érzéstelenítést ezt mikor kell közöljem? Vagy ha már bekerültem a kórházba akkor ott majd minden történik magától? első baba lesz tapasztalatlan vagyok még.

Köszi ha válaszoltok


2010. szept. 9. 17:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, h tudtommal nálad lehet a baba. Mondjuk én úgy voltam vele, h ez az utolsó 3 éjaszakám amit tudok pihenni, így vissza vittem a csecsemősökhöz.:) Persze reggel hatra már ott voltam érte.
2010. szept. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

05:07-es vagyok, ne haragudj, hogy elöbb nem tudtam elolvasni.

Amit adnak: popsitörlökendö, pelenka (bár inkább vigyél mert nem olyan sok van), popsikenöcs, köldökápolók, babaruha (amíg kórházban van).


Amit vigyél: hálóing, eldobható bugyi (ezért a dokinöm külön megdícsért mivel higiénikusabb), tusfürdö, Tena Lady, törülközö, cumisüveg (ha nem indulna meg a tejed mert az kegyetlenül rossz amit ott adnak a cukrosvízzel), papucs, wc papír mert az nincs...

De a látogatóid vihetnek be neked dolgokat ha elfelejtenél valamit!:)

2010. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja és úgy van, hogy szülés után elviszik a babát egy hosszú kontrollra, addig te pihenhetsz, majd fél nap múlva megkapod. Onnantól kezdve veled van éjjel nappal, csak fürdetésre viszik el. Én nagyon örültem neki, mert sokmindent kitapasztaltam ez idö alatt, a babádat is jobban megismered, reakcióit, viselkedését, szokásait. Így itthon már könnyebb volt:)
2010. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
16:26-osnak Sose értem meg azokat akik lepasszolják a gyereküket, hogy pihenni tudjanak. Hogyan lehetsz úgy nyugodt, ha nem tudod mi van vele? Utánad sír éjjel. Fel se veszik, jó esetbe betápszerezik.Miért? A legjobb amit adhatsz neki, te magad vagy. Én mindhárommal 24 órás rooming-inbe voltam az ágyamba aludtak, minden rezzenésükre figyelhettem. Ha vizsgálatra, vérvételre vitték elkísértem, hogy minél kevesebbet legyen kitéve negatív hatásoknak, minél előbb megvígasztalhassam.
2010. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ezek az értékek:


(3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj)


Ha pedig fogadott dokid van, akkor nyugodtan mond el neki, hogy milyen óhajod van a szüléssel kapcsolatban. De lehet, hogy szülés előtti hetekben ő hozza fel magától a témát. :)

2010. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sokmindent megtudhatsz a védőnődtől is, nekem az elsőnél ő mondott el mindent, illetve nekem volt választott szülésznőm (szerintem százszor fontosabbb mint az orvos egy sima szülésnél...)

Kedves 17:30-as: lehet, hogy te e gyike vagy szuoper anyukáknak, akikmindent jobban tudnak, DE azok, akiket a szülés nálad esetleg jobban megviselt nem kellene külön lelkiismeretfurdalást okozni a "lepasszolással". Ugyanis vannak olyan esetek, amikor szükség van ilyenre.Aki az írja, amit te, szerensés, de nem mindenki az. SŐt, elárulok egy titkot: a frissen szült nőt soha nem hagyták egyedül nőtársai, segítettek folyamatosan. Ha legyengült, odavitték a gyereket szoptatni. Egy kórházban ez nem megoldható. És ha a kismama tudja, hogy utána otthon teljesen egyedül lesz, nem nagyon számíthat segítségre, mind a baba, mind a mama érdeke azt kívánja, hogy az édesanya tudjon pihenni. És még sorolhatnám. De nem biztos, hogy rosszabb anya az, aki belátja a gyengeségét, és ezért tesz a gyerek érdekében, mint az, aki körmeszakadtáig ragaszkodik, hogy "teljesítsen"....

2010. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És vannak olyan esetek amikor az anya szeretné hogy vele legyen a baba, de sajnos nem lehet....:-( de utólag nagyon jó volt, hogy szopiztatni mindig bemehettem hozzá a köztes időben meg erősödtem....és egyet értek az utolsó válaszadóval....mondjuk, ha nekem nem lett volna szükséges, hogy a babámnak az újszülött osztályon legyen akkor velem lett volna!!!
2010. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!