Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első trimeszterben akik...

Az első trimeszterben akik fogytak, azoknak a 2. trimeszterbe megindultak a kilók?

Figyelt kérdés
-2 kg-nál járok a 12.hétben, amit nem bánok, nyilván nem is szeretnék sokat hízni, de várhatóan meg fog indulni, vagy ha szépen tartom a kaja kontrollt akkor simán tartható a súly?

2022. jan. 31. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg fog indulni. -5 kilóval kezdtem a második trimesztert, +12 lett a vége, szülés után +3 kiló maradt
2022. jan. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ez szimplán azért mert elmúltak a rosszullétek, és elkezdtél jobban enni?
2022. jan. 31. 14:06
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen megfog indulni, hiszen minimum 7-8 kiló hízás a normális terhesség alatt.

Én 3 kilót fogytam az első trimeszterben, mára 2 kiló többletben vagyok az eredeti induló súlyomhoz képest (24. hét).

2022. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
-15 kilót fogytam a 20. hétig.vészes terhességi hányásom volt,utána kezdett feljönni valamennyi.
2022. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Alapból lesz benned a végére egy 3-4 kilós gyerek + magzatvíz, + víz visszatartás, + néhány kiló normális ha feljön, mert picit többet eszel. Ha ennyi, az teljesen normális.

Nők nem azért híznak jellemzően +10-12 kilót mert mértéktelenül zabálnak, ez a súlytöbblet teljesen normális és az esetek nagy többségében le is megy.

2022. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

12 kg a normál hízás


8 kg minden plusz 3 kg tartalék.


Nekem amúgy 15kg lett a vége, nem is zabáltam, de nem is figyeltem.

20. Hèten 3 kg volt csak a plusz..


( szülés után 2 héttel csak a 12kg-on felüli 3 kg volt rajtam, 3 hónappal utána pedig a teherbeesési súlyomnál voltam)

2022. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 3 kg-ot fogytam az első trimeszterben, ebből még csak 1 jött vissza és most 25 hetes vagyok.

Biztos be fog indulni előbb-utóbb, a baba is rohamosan kezd nőni hamarosan :) amúgy mindenkinek más mennyi az ajánlott/megengedett/normális súlygyarapodás. Ha pl magas bmi-vel kezdi valaki, akkor neki ajánlott odafigyelni, hogy ne hízzon sokat.

2022. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2

Én nem voltam sosem rosszul, kívánós sem


Mègis fogytam az elején.

6.

2022. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

-5 kg-vel indultunk a 12. hét végére, a súlyom olyan 24. hétig stagnált, onnantól kezdett el megindulni. Végül a kezdősúlyomhoz képest +8 kg-vel mentem szülni, szóval az abszolút mélyponttól kezdve 13 kg-t híztam.

Az első trimeszterben hánytam is és étvágyam sem volt, a második trimeszterben csak étvágyam nem volt, hányingerem nem, a harmadikban meg GDM miatt diétáztam, a továbbra is étvágytalan állapotok mellett, a végére megfűszerezve még egy kis gyomorégéssel is.

2022. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Normál súlytartományból indulva első trimeszterben fogytam 1 kg-ot, másodikban híztam 4-et. Harmadik elején megállt és újra fogyni kezdtem, a család bepánikolt és kb tömtek :-) Végére lett +7 kg. Most szoptatok és megint fogyok kicsit, képtelen vagyok eleget enni.


Szóval nem törvényszerű, hogy elhízz, de próbáld azért a szükséges tápanyagokat bevinni, nehogy bajotok legyen.

2022. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!