Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy bűntudatom...

Normális, hogy bűntudatom van, amiért nem foglalkozom a pocakban lévő babámmal? Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?

Figyelt kérdés
32 hetes terhes vagyok, és állandóan van, ami lekössön, így sokszor úgy telnek a napok, hogy el is felejtem, hogy terhes vagyok. Van, hogy napokig nem simogatom meg a hasam, nem beszélek hozzá, nem is gondolok rá. Volt, hogy egy napig szinte alig mozdult meg, de annyira lefoglalt minden, hogy még aggódni sem aggódtam, csak mikor este újra eszembe jutott. Ilyenkor meg mardos a bűntudat, hogy milyen anya leszek én, hogy nem alakítok ki semmilyen kapcsolatot a gyerekemmel már most. Úgy érzem, hogy ennek kéne életem legszebb időszakának lennie, de mégsem ez van a középpontban. (Készülök a jövetelére, saját kezűleg csináltam neki a kiságyat, varrtam neki rongyit, stb..., szóval nem erről van szó, remélem, hogy értitek, mire gondolok!!!)
2022. febr. 8. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Akkor szakits erre tudatosan időt
2022. febr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Mindenesetre furcsa...
2022. febr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
32 hetesen, amikor már akkorákat mozdul odabent, hogy az embernek a szeme is keresztbe áll tőle, azért elég furcsa olyat mondani, hogy napokra elfelejted….
2022. febr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem ettől függ, hogy jó anya leszel-e? Anyáink, nagyanyáink sem beszélgettek a magzattal, mégis jó anyák voltak. Sokszor jobbak, mint némelyik mai anyuka. Ne legyen bűntudatod, elég, ha néha megsímogatod a pocakod, vagy szólsz a picihez. Nem kell órákat ezzel tölteni.
2022. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Én a 32.hétig dolgoztam, vittem a háztartást, intéztem mindent, minden este megfogadtam, hogy majd mesélgetek meg énekelek a pocaknak, hát bezuhantam az ágyba és elaludtam.

Mióta itthon vagyok már, sokkal többször beszélek hozzá, sokkal több időt tudok szakítani erre a kapcsolatra köztünk, az előkészületekkel is sokkal jobban haladunk. Pedig várt baba, és előtte is nagyon boldog és hálás voltam, hogy érkezik, szimplán csak nem volt időm és energiám erre a stresszes munkahely mellett. Most már alig várom, hogy a karomban tartsam, de pont egyik nap gondolkodtam rajta, hogy mennyire fognak hiányozni a ficánkolásai és az, hogy együtt/egyben vagyunk.

2022. febr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is elhatároztam már többször, hogy szánok erre időt, de ahogy az 5-ös írja, bezuhanok este az ágyba, és örülök, hogy élek, meg hogy a férjemmel tudok foglalkozni valamennyit. A mozgását meg egyszerűen már megszoktam :( De próbálok majd igyekezni!
2022. febr. 8. 09:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emiatt ne érezd rosszul magad. Gondolj a 2-3 gyerekes anyukákra. Nem hiszem hogy 1-2 kissebb gyerek plusz munka sz háztartás mellett az emberek foglalkoznak még ezzel pluszban. Persze attól még szereti és várja a babát az ember de nem hiszem hogy a pocak simogatástól lesz jobb vagy rosszabb szülő valaki.. 😅


Csak lazán. :)

2022. febr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha majd kijön belőled, akkor onnantól elég harsányan a tudtodra fogja adni, ha épp kellesz neki, nehéz lesz elfelejtened, szóval emiatt ne izgulj... :D

Őszintén, én sem simogattam a hasamat naphosszat. Volt hogy igen, de biztos voltak olyan napok is, amikor egyáltalán nem. Pláne a kislányommal, akinek akkor már volt egy 3 éves bátyja, sokszor voltak nagyon sűrű meg fárasztó napok, nem kevés.

Ne rágódj ezen, ha megszületik, körülötte fogsz forogni évekig. Inkább élvezd ki, hogy még van egy kis "pihenőidőd" addig, és ne csinálj magadnak direkt problémát, ha nincs...

2022. febr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanígy vagyok, de szerintem nincs ezzel semmi baj. Anyósom próbál néha lelkiismeret furdalást belém ültetni, hogy ő bezzeg még a kisruhákat is minden nap végig simogatta, mi az hogy én csak berakom a szekrénybe, mert nem simogatom a pocakom, miért nem prüntyögök neki naphosszat, miért foglalkozom annyit a háztartással, stb. Én is egész nap teszek-veszek, jövök-megyek, így érzem jól magam. Még most is, pedig már mindenórás vagyok és egyre nehezebben mozgok. Este van egy kb fél óra, amikor bekenem a hasam (stria ellen) és éneklünk neki altatót. Addig pedig kihasználjuk a többi időt, amit csak kettesben tölthetünk.
2022. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én fordítva voltam, alig tudtam a két csíkos teszt után nem a babára gondolni, 32 hétig melóztam még, de ott is, a kollégák is sokat kérdezték, hogy megint a ficánkolás miatt kell-e felállnom, stb... Ha magam nem figyeltem volna, még emlékeztettek is. Ho. alatt meg szerintem (akkor még nem volt, mikor én vtam terhes), lehet még többet lettem volna elfoglalva vele. Így is tök szerettem vele "játszani", hogy akárhova tettem a kezem a hasamon, ő belepacsizott-könyökölt-rúgott STB. Vagy mikor napi 6x csukott, azt is nehéz nem követni, olyan mókás. Ez a része tök hiányzik is...
2022. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!