Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyák akik fájdalom csillapítá...

Anyák akik fájdalom csillapítás nélkül szülték ELSŐ gyermeküket Milyen praktikákat hasznaltatok fel emellett? Labda ? Levendula olaj? Kellemes zene? Valami más?

Figyelt kérdés

2022. febr. 12. 18:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is a labda vált be, azon volt egyedül "kényelmes", jó volt rajta rugózni és ahogy az előbb említették, csípővel körözni.
2022. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
73%
Nem nagyon vannak ám fájdalomcsillapító módszerek, ez csak duma. Legalábbis a mi kórházunkban nem is adnak, azt mondták, fájdalom nélkül nem lehet szülni. A vajúdáskor nem tudsz mit csinálni, a kitolás ahhoz képest meg már felüdülés.
2022. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. Próbáltam túlélni.
2022. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
97%

Nekem a szülésznő nagyon nyomatta a labdát, de nekem őszintén szólva nem volt kényelmes. Nekem végig állva volt jó (hah, viszonyítás kérdése, ugye), a legvégén már a bordásfalon csimpaszkodva. Zene az csak idegesített volna, a férjemmel eleinte próbáltunk beszélgetni, de szerencsére idővel ő is inkább csak befogta és simogatta a hátam csendben :D Az olajok meg hasonlók fel sem merültek bennem, de magamat ismerve csak idegesítettek volna. Igazából nekem annyira volt csak szükségem, hogy hagyjanak békén a *csába és legyen ott a férjem mellettem. Ha tehettem volna, elbújok valami sötét sarokba, mint valami macska :D De hát kórházi körülmények között ez nem volt opció. Mondjuk félhomály sem volt, de akkor ez sem zavart vagy érdekelt.


A fájdalmat nem akartam csillapítani. Én meglovagoltam minden újabb hullámot, rákoncentráltam a fájdalomra, elképzeltem magam előtt hogy az mit jelent, mit csinál a testemben, így bekerültem egy olyan mentális állapotba, ami nyilván nem tompította a fájdalmat, cserébe segített hamar, könnyen és abszolút minden külső behatás nélkül világra hozni a kislányom (fél8-kor értem be a kórházba 3 perces fájásokkal, 2 órával később már a kezemben volt a baba).

2022. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az segített ha nem feküdtem. Szerencsére nekem csak egy ctg-re kellett lefeküdni, utána a kitoláshoz is szabadon választhattam pozíciót. Így is fájt, de sokkal kevésbé.
2022. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%
Nekem bevált a labda. Illetve előtte jártam kismama jógára és az ott tanult légzéstechnika is nagyon sokat segített.
2022. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
59%
Kádban voltam kb 3/4orat, az nekem elég jol esett. Gázt is próbáltam, bár en ugy érzem fájdalmat nem csillapitotta annyira, de azért nem volt rossz, kicsit elterelte a figyelmem. Pozok kozul csak oldalt fekve volt nekem jo.
2022. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

kellemesen meleg zuhany a hasra

+ labda, ahol a Férjem a derekam masszírozta meg legyezett hidegvizes törülközővel, nagyon jól esett

2022. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Mehettem akárhová, volt labda, kád, bordásfal, nekem mégis háton fekve vált be. Akkor nem akartam azonnal összeesni és elájulni.
2022. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
A meleg zuhany picit segített, de én állva nagyon nehezen tűrtem a fájdalmakat. Labda is csak rontott rajta. Az ágyban félig ülő pózban tudtam a legjobban szenvedni, figyeltem a légzésre. Mikor nagy levegőt vettem és benn tartottam, akkor volt a legelviselhetőbb. Plusz majd szétszakítottam a lepedőt, ami rajtam volt, azt szorongattam fájások alatt.
2022. febr. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!