Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyák akik fájdalom csillapítá...

Anyák akik fájdalom csillapítás nélkül szülték ELSŐ gyermeküket Milyen praktikákat hasznaltatok fel emellett? Labda ? Levendula olaj? Kellemes zene? Valami más?

Figyelt kérdés

2022. febr. 12. 18:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
40%

Légzés nekem is sokat segített. Meg is dicsértek, hogy "hang nélkül" szültem.

A labda nekem is egy áldás volt. De azt a vége felé engedték inkább.

2022. febr. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
85%
"De jó" a vége felé engedték (????) a labdát és megdicsertek,hogy hang nélkul szültél... ez inkább borzasztó megalázó és szomorú.
2022. febr. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%

22, igen.

Nekem egy dolog vált be: ha ordítottam.

Utána rettenetesen éreztem magam, kínosan, pont emiatt, mert azokat a nőket szokás megdicserni, akik ügyesen csendesen szülnek.

Meg hogy nem engednek a labdára…ilyesmi is ismerős.

Volt nem rég egy kérdés, első gyerekes anyuka érdeklődött, hogy megéri-e magánba menni. Sokan írtak neki, hogy nem, teljesen jó az állami is.

Nekem az állami akkora trauma volt, pont ezek miatt, hogy a következővel magánba mentem.

Ég és föld volt. A fájdalom ugyanaz, de a körítés az, amit nem lehet összehasonlítani. Sőt, a fájdalom is nagyobb volt: 10 nap után prosztaglandin zselével indítani kellett, hát be akartam fosni tőle. De mégis, szép emlék maradt, életem egyik legjobb napja, mig az első egy rohadt nagy trauma.

De lehet, hogy csak nem volt szerencsém.

2022. febr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%

Én is ordítottam, és? Jogomban áll! Épp szültem,és óriási fájdalmaim voltak.

Epidurált meg ugye különböző kifogások miatt nem adnak,akkor meg lehet hallgatni.

2022. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
74%
Én aki olvassa ezt 15 hetes kimamaként🤣🤣😁 rettegés felső fokon.. 😄
2022. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
91%

Én semmit. Nehezen bírta a fekvést a derekam ìgy sokszor felálltam de állva se volt az igazi 1-1 fájás közben.

A gáztól sajnos hánytam így az nem segített, addigra már oxitocin is volt bennem.

Igazából a nagy része nem annyira gáz, 1-1,5 óra van itt, ami húzós.


Második szülésemnél már jóban voltam gázzal, többször hangsúlyozták hogy akkor fog érni valamit, ha fájás legelejétől használom a végéig, így segített, első szülésnél lehet nem így csináltam.

2022. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én az 5 perces fájásokig otthon voltam, a zuhany alatt állás nagyon jól esett. Az utolsó kb. másfél órát töltöttem kórházban, ott már sehogy semmi nem volt jó, az oldalamon fekve tudtam csak létezni, a légzésemre koncentráltam, és a faliórán számoltam a másodperceket ami még hátra volt a fájásból. A kitolásnál meg már túlélésre mentem. A kérdésben felsorolt praktikák szerintem max egy kis figyelemelterelésre lehetnek jók.
2022. febr. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


zene,labda, légzés, szülés felkészitős gyakorlatok

2022. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!