Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 éves és 5 hetes terhes...

Tot Beáta kérdése:

25 éves és 5 hetes terhes vagyok. Sajnos már régóta nincs munkám se TB-m. Így is jár a gyes? Meddig? Vagy van valami megoldás a TB-re?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyes alanyi jogon jár a gyerek két éves koráig.

Amit most feltétlenül el kell intézned, az az, hogy fizesd magad után a tb-t (apehnál tudod intézni), mert ha nincs tb-d, akkor a szülésért és a kórházi tartózkodásért úgy benyújtják a számlát, mint a pinty. A szülés után nem kell fizetned a tb-t, a gyes miatt, de addig feltétlenül.

2010. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legalább 1 év munkaviszony kell ahhoz, hogy gyedet kapj a gyerek után. Erre már neked nincs lehetőséged, mivel7-8 hónap múlva szülsz. Gyes-t viszont kapni fogsz mindenképpen a gyerek 2 éves koráig, mert az mindenkinek jár, ez 22000 Ft. És megigényelheted az egyszeri anyasági támogatást is, ami 64000Ft. Plusz még havonta jár majd a családi pótlék, ami 12200.
2010. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak! Intézd el, hogy havonta fizethesd a TB-d, ami olyan 3-4000 Ft mert olcsóbb, mint a szülés után fizetni. Egy alap szülés olyan 80.000 körül van, egy császáros ennél sokkal drágább. A havi összeg szerintem elég alacsony, bárki ki tudja fizetni, hogy alapellátásra jogosult legyen!
2010. szept. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a tb miatt telefonálj a legközelebbi tb-irodának, hogy küldjenek csekket és fizesd magad után, 4950 ft havonta, különben fizetned kell egy csomó szolgáltatásért a kórházban. gyes és csp természetesen jár, az egyszeri anyasági is, ha min. 4x voltál terhesgondozáson. egyes önkormányzatok adnak egyszeri születési juttatást is, de ez már tényleg nagyon változó, hogy hol adják és hol nem.
2010. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ügyfélszolgálatok:

[link]

2010. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így legalább egy kicsit megnyugodtam. :)
2010. szept. 15. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:
A TB-t úgy tudom, hogy az Apehnél kell intézni. Nekem sincs munkám és oda kellett bemennem, hogy elintézzem, hogy küldjék a csekkeket. Azóta is összevissza küldik egyébként, nagy késésekkel.
2010. szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!