Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti szoptatás...

Terhesség alatti szoptatás meddig ennyire kellemetlen?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiam, születése óta csak cicizik,most már csak elalváshoz kell neki kb 5 percig. Napközben 1x és este. Játszós cumit sose fogadta el. Jelenleg 8 hetes terhes vagyok és nagyon érzékenyek a melleim, és így a szoptatás is elég kellemetlen a legelején, mikor már rajta van kb 20 másodpercig utána már nem fáj, de a legelején nagyon rossz. Akik szoptattatok terhesség alatt, mi a tapasztalatotok ez az egész terhességet végig kísérte? Elválasztani nem szeretném, jobban örülnék ha magától válna el.

2022. ápr. 10. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Pedig pont itt az ideje elválasztani. Egy lassan óvodás gyereknek erre semmi szüksége. De hogy a kérdésedre válaszoljak, szerintem egyén függő kinek mennyire és meddig fáj.
2022. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Nekem pár napig fájt, a barátnőmnek pedig kb 2 hónapig. Én aztán más okok miatt elválasztottam, a barátnőm meg nem.

1: Egy 2 éves még nem lassan óvodáskorú. És ha 4 évesen szoptatná, akkor sem lenne semmi beleszólása senkinek

2022. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Tudom, hogy nem ez a kérdés, de most cici kell, később kaja. Ha a közelséged kell az elalváshoz, bújj oda, de ne cicizzen. Nagyon hamar megtanulják magukat étellel nyugtatni, vigasztalni.
2022. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Pedig valóban jobb lenne leválasztani, nem is igazán a nagy kora miatt, hanem egyrészt mert igaz, nem nagy az esélye, de a szoptatáskor felszabaduló oxitocin okozhat vetélêst/koraszülést, illetve ha most nem választod le, akkor 7 hónap múlva kettőt kell, mert akkor a testvér féltékenység miatt szinte biztos, hogy nem tudod majd elválasztani.
2022. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
2 éves, lassan már beszélő gyereket szoptatni.. nem normális. Ez már rég nem a gyerekről szól.
2022. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Mit nem értetek azon, hogy nem akarja elválasztani? Ha nem értesz vele egyet, görgess tovább, de mi a fenének szóltok hozzá? Mi az, hogy nem normális a szoptatás? Az a nem normális, hogy a 2 éves gyerek csuklóból nyomja a YouTube-ot... Gondolkozzatok már!


Kérdező! Hogy hasznos választ is kapj... Én két terhességem alatt is szoptattam a nagyobbat, nagyjából a terhesség feléig, és igen kellemetlen volt, de valahogy, ezt ők is érezték, mert szép lassan, fokozatosan el is hagyták. A vetélés kockázata minimális, emiatt ne aggódj.

2022. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nem volt kellemetlen csak 1-2 hétig..

Aztán volt egy időszak, amikor idegesített, tehát nem fizikailag, volt kellemetlen, hanem mentálisan.

Valahogy feszült lettem.


Nekem kizárólag anyatejes volt, amikor terhes lettem

( kóstoltattam csak, nem volt hajlandó enni még..)


( aztán tandem szoptattam a szülés után 1 évet még)


Nah ekkor sem a gyerek igényei múltak el. Megint idegesíteni kezdett, sok konfliktusom volt belőle a gyerkőccel, így leválasztottam.

Innen még 1 évet szoptattam a kicsit.


És azt hiszem ez magánügy, mint az, hogy a liberot vagy a lidl pelenkát használom-e.

Hiába mondja nekem akárki, hogy a lupilu jó, ha a gyerekemnek kifolyik minden elöl hátil a másik meg kipattog tőle..

Nekem megfelelt, hogy addig szoptattam amig, és nem vitattam meg senkivel, hogy szerinte ez “való-e”

2022. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nem fájt, pedig végig szoptattam. 1 év van a gyerekek között. 😊
2022. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Miért vagytok ilyen dühösek attól, hogy valaki szoptat egy akármekkora gyereket? Mi ez az indulatos kommentelés meg lepontozás? Mi bajotok lesz attól, ha más szoptatja a két éves gyerekét naponta 5 percet? Ez így inkább rólatok szól, mint a kérdezőről, nektek van valami frusztrációtok.

Kérdező, ez sajna megjósolhatatlan. Nekem soha nem volt kellemetlen terhesen a szoptatás, 8. hónapban voltam, mikor egyszer csak magától nem kérte többet. Ami nagy előnye volt, hogy a mellem "emlékezett" a terhelésre, nem kellett újra átmennem a kisebesedett mellbimbó okozta rettenetes szenvedésen, mint első alkalommal. Nekem az horror volt...

2022. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek. Akkor még kitartok, szerencsére nem követelőzik, ha napközben elalszik mondjuk a babakocsiban sétakor akkor csak az esti elalváshoz kéri, szóval remélem nemsokára azt is elhagyja magától.
2022. ápr. 10. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!