Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez vizesedéstől lehet vajon?

Ez vizesedéstől lehet vajon?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka tapasztaltam először, amikor mentem ki pisilni, hogy kicsit mintha fájnának az ujjaimban az ízületek, és olyan pufóknak éreztem a kézfejem, ahogy próbáltam behajlítani.

Napközben aztán semmi bajom nem volt.

Ma éjjel már rosszabb volt az ízületi fájdalom és a dagadás, de nem tragikus, ha valaki ránézne a kézfejemre észre sem venné.

Nekem nyilván feltűnő, mert húzódik is a bőröm, és a nagyon vékonyka ujjaim már nem olyan vékonyak.

Elég kellemetlen érzés, főleg a fajdalom, és nem tudom, hogy ez vizesedéstől van vagy sem?

Mert amúgy se a csuklóm, se a bokám, se a lábfejem, semmim nem dagad csak a kézfejem.

36 hetes terhes vagyok egyébként, vérnyomásom rendben, kb két hete nézték a vizeletem az teljesen tiszta volt.


2022. máj. 2. 08:21
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és ráadásul nem is egyforma a két kezem, a jobb kezem az sokkal puffadtam és jobban is fáj, mint a bal. Egyébként jobb kezes vagyok, nem tudom mennyire van köze hozzá
2022. máj. 2. 08:26
 2/2 anonim válasza:
Feleségemnek ugyan ez volt sajnos, és szülés után jött az igazán szívás része. Könyöktől lefelé zsibbadt mindkét keze. Alagút szindrómának hívják. Kezdetben maszíroztam ujjaktól felfelé, mintha ki akarnám szorítani belőle a vizet mint egy festőhengerből. Olvass utána, hogy mit lehet tenni vizesedés ellen, valamint orvosok ajanlották a Futuro csuklórögzítőt, ami átmeneti enyhülést hozott. Később pajzsmirigy hormont kezdett el szedni (szülés utaán kb 6-7 hónappal) es akkor felszívódott ez a probléma. Neki amúgy is volt egy regebről hozott inhüvely gyulladása, szóval én a mi esetünket elég szélsőségesnek titulálnám, és egyaltalán nem mondanám törvényszerünek. A terhességi vizesedés/ víz felszívódás is nagyon változó egyénenként. Kívánom, hogy gyorsan túllegyél rajta, és sok boldogságot a babához.
2022. máj. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!