Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzes terhesség alatti...

Táppénzes terhesség alatti nyaralásnak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, hogy valaki veszélyeztetettként, vagy táppénz alatt akar menni nyaralni. Az esetek többségében lebeszélik róla az emberek.

Milyen következményekkel járhat, ha valaki nyaralni megy, úgy, hogy veszélyeztetett, de saját maga biztonságosnak érzi? Tehát jól érzi magát, csak munkájából kifolyólag került táppénzre (pl. vegyszerekkel dolgozik)? De amúgy egészséges?



2022. máj. 2. 08:46
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
71%
Aki vegyszerekkel dolgozik, annak semmi keresnivalója táppénzen, mert az felmentést igényel. Jó lenne véggre megtanulni. Táppénzen nem az van, akinek a munkaköre problémás, hanem az, akinek a terhessége. Annak meg otthon a helye.
2022. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
86%
Nem azért beszélik le, mert fizikailag ártalmas, hanem mert hivatalosan táppénz alatt a lakóhelyet (város, falu) nem lehet elhagyni. Engem egyszer nagyon elkaptak, már a harmadik trimeszterben, mert annyit tettem, hogy elutaztam 180 km-re, hogy a nagyobbik gyermekem hazahozzam anyukámtól. Azt mondta a doki, ha utazni tudok, akkor dolgozni is.
2022. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
36%
En pl veszelyeztett terheskent mar a 11.heten ki lettem irva tappenzre, azota mar a problema (hematoma) megoldodott de maradtam a veszelyeztett terhes kod alatt tappenzen. Ugy elmegyunk nyaralni mint a szel😅 senkinek semmi koze hozza. Ne posztold tele vele a facebookot, hatha van egy rosszakarod a cegnel. De amugy a kutya nem foglalkozik vele sztem. Ennyi had ferjen mar bele…
2022. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
85%
Hivatalosan tappenzcsalas
2022. máj. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
34%
Ha nekem ilyet mondana a dokim h ha utazni tudok akkor dolgozni is ugy hagynam ott abban a pillanatban mint az allat es orvost is valtanek… nekem pl eleg stresszes a melom, magas beosztasu vezeto vagyok, nem kivantam magamnak ezt a rengeteg munkat, utazasokat, es tenyleg nagyfoku stresszt terhesen. Elmondtam ezt a dokimnak es ki is irt egybol. Sztem ennyit igazan megerdemel egy kismama h eldonthesse ezt
2022. máj. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
66%

"Ha nekem ilyet mondana a dokim h ha utazni tudok akkor dolgozni is ugy hagynam ott abban a pillanatban mint az allat es orvost is valtanek… "


Pedig igaza van.

2022. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fogadott orvosom, mindig akihez kerültem, annál voltam. Egy idős doki volt, aki még tartja a szabályokat. Ennyi. Nem lett semmi következménye, tény, hogy igazat mondott, táppénz alatt nem hagyhatjuk el a lakóhelyünket.
2022. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ez olyan mint a beteg gyerek, ha suliba menni beteg akkor haverokhoz atmenni vagy bulizni is az.
2022. máj. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
86%

2019 áprilusában szültem a fiamat.

Nem voltam veszélyeztetett terhes. 35.hétig dolgoztam irodában. 5 hetre akartam eljönni táppenzre, nem többre.

A doki ki is írt. 37hetes terhes voltam, mikor becsengettek hozzánk. Jöttek ellenőrizni, valoban itthon vagyok-e...


Barátnőm másik megye. Ő 3 műszakban dolgozott, ő is ki lett irva, de ő mar a 7.héttől. nála is voltak kinn.


Én nem kockáztatnék...

2022. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!