Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a vizesedés kezdete? Lehet...

Ez a vizesedés kezdete? Lehet baj belőle? Mikor érdemes felhívni a dokit?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok, ma először éreztem azt, hogy szűkek rám a gyűrűim. Feljöttek, de nehezen tudtam levenni őket. A lábam, kezem ránézésre normálisnak tűnik. Megnéztem a vérnyomásom, és magamhoz képest magas: 130/90, eddig mindig 110/70 volt. Lehet most kezdek el vizesedni? Meg lehet állítani valahogy ezt a folyamatot, hogy ne legyen rosszabb az utolsó hetekre (táplálkozás, stb)?

2022. máj. 9. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Igyál sok vizet, kevesebb sót. Nem kell orvost hívni nem haldokolsz
2022. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A vernyomasodnak semmi baja, ha 140 fole megy akkor szolj a dokinak, amugy igyal sok vizet, a vizesedes ebben a terhessegi hetben mar ugymond normalis, nem feltetlenul jeent bajt
2022. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhes nők vizesednek. Mindegyik. Ez nem a toxémia jele ha attól félsz, ha többször 140/90 fölött mérsz, akkor telefonálj.
2022. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Én azért ezt jelezném a dokidnak, mielőbb. Igen, a 140/90 feletti vérnyomás a határ, de ha neked 110/70-ről emelkedett 130/90-re, az igenis sok magadhoz képest. Nem riogatni akarlak, de nagyon sokat szívtam vérnyomásproblémákkal a terhességem alatt, főleg a 28. héttől, nem szabad legyinteni rá.
2022. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Étrend változtatás. Kevesebb só és tejtermék.

Nyirok masszázs. Alap szinten simán tudod otthon magadnak csinálni. Jó erősen dörzsöld/masszírozd át a lábaid bokától fenékig, és a karjaidat is.

Torna gyakorlatok. Állsz, a kezeid magad mellett, elkezded a tenyereid pumpálni (ökölbe szorít, szétfeszít) és közben emelgeted a karjaid felfelé. Nekem ez elég gyorsan szokott hatni. Lábakra pedig háton fekve feszíted 8-10-szer a feneked, aztán a combod, majd emelgeted az egyik lábad, úgy, hogy integetsz a lábfejeddel, majd a másikat.

Nekem lábra inkább a masszázs jön be, kézre inkább a pumpálós gyakorlat.

Ja, és sok folyadék... Én alapvetően nagyon vizesedős vagyok, főleg nyaranta. Paráztam is, hogy mi lesz velem várandósan. Most a 38. hétben járok és lekopogom 1-2 napot leszámítva nem volt ezzel gondom, de sokat is iszom magamhoz képest és minden estés rituálém is a testápolós átmasszírozás pont a parám miatt. :)

2022. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Toxémia ellen nem segít a só mellőzése, ezt nekem belgyógyász magyarázta. Vérnyomást kell ellenőrizni rendszeresen, napi háromszor, 6 óra különbséggel.
2022. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem is a toxémia megelőzésére írtam a javaslataimat. :)
2022. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!