Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti méha 1-1 deci...

Kismamák ti méha 1-1 deci bort megengedtetek magatoknak?

Figyelt kérdés
2022. máj. 13. 17:56
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
75%

Jó minőségű vörösbort megengednék igen. Karácsonykor megengedtem, de annyira elkezdett fájni tőle a fejem, hogy azóta köszi nem. :D

Egyébként a legjobb barátnőmnek a nőgyógyásza mondta, hogy jót tenne a vérkepzésnek, ha heti 1-1,5 deci bort meginna.

De mondjuk az egyik kismamás tv műsorban az egyik doki gyakori és korai haskeményedésekre is konyakot javasolt a kismamának.

Nyilván nem kell túlzásokba esni, de az ég világon semmi baja nem lesz senkinek ennyi alkoholtól.

2022. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
52%

Nem.

Bár nem terhesen sem szoktam rendszeresen inni.

2022. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
2022. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
57%
Nem ittam terhesen, bár én egyébként sem szoktam. Aki rendszeresen piál, annak biztos nehéz megállni.
2022. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
76%

Nem, pedig szeretem a bort.

Szülésznő ismerős, illetve a kórházban a főorvos is mondta, hogy 1-1 deci vörösbort nyugodtan meg lehet inni. De valahogy mégsem. Nem is kívánom.

2022. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
79%

Szülésznőként mondom, hogy a jó vörösborból ritkán egy decit az orvosok többsége kifejezetten ajánl. Hiszen ahogy előttem is leírták jó vérképző, emellett jó hatással van (relaxálja) a simaizmokra is, keményedésre nagyon jó pl. a konyak valóban. Csak csendben megsúgom azt is, hogy amíg nem mindent gyógyszeresen kezeltünk, addig a koraszülés megelőzésére/ a korai összehúzódásokra alkoholos infúziót kötöttek.

Ez persze nem azt jelenti hogy hetente meg kell inni egy üveg bort, a mérték nagyon fontos, de ártani ritkán egy kevés nem fog.

2022. máj. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 khniki ***** válasza:
11%
Előző terhességem alatt még a kávét is koffeinmentesen ittam, alkoholról meg szó sem lehetett. Azért 9 hónapot ki lehet bírni. A méhlepény pont az alkoholtól nem tudja megvédeni a magzatot.
2022. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
58%

A babának semmi baja nem lesz ennyi alkoholtól, ezt azért a tájékozottabb kismamák tudják. Egy paracetamol tartalmú fejfájáscsillapítóval pl. Panadol nagyobb bajt okoz.

De nem ittam, nem szeretem a bort, de ha szeretném, akkor ittam volna, mert haszna viszont van

2022. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
72%
17, teljesen indokolatlan koffeinmentes kávét inni terhesség alatt. Meg van a biztonságos koffein mennyiség és alacsony vérnyomás okozta fejfájás esetén orvos is kávét javasol első körben. De ha téged ez megnyugtatott az jó, csak attól még semmi értelme. Az egy deci borban lévő alkohol mennyiség pedig továbbra sem befolyásolja a terhességet.
2022. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
36%

Mivel nem kívánom, így nem iszok. De ha negkívánnám biztosan meginnék egy decit (de inkább vöröset, mintsem fehéret). Persze azért nem minden nap :)

27hkm.

2022. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!