Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "A terhesség nem betegség."...

"A terhesség nem betegség." Mikor mondjak ezt, és mit értenek ezalatt?

Figyelt kérdés
10. hétben vagyok, 3 hete nonstop hasogat a fejem, állandóan hányingerem van, hányok is, állandóan szédülök, harmatgyenge vagyok, fáj a derekam is, egyszerűen nem birom ellátni a napi feladataimat. Soha nem voltam, ilyen "beteg", soha nem éltem át ilyen hosszú időn át ilyen rosszulléteket és fájdalmakat. Bármilyen betegségem is volt, nem mérhető ahhoz, amit most átélek, ez sokkal rosszabb minden eddigi tapasztalatomnál. Erre szembejön velem ez a mondat és őszintén nem értem. Mit akarnak ezzel mondani? Milyen beszédhelyzetben jön elő?
2022. máj. 26. 07:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
A terhesség nem betegség hanem állapot. Ettől még sajnálom hogy rosszul vagy de erre értik. Reméljük a 2.trimesztered jobb lesz
2022. máj. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Erre egy példát tudok felhozni.

Egy kolléganő terhes lett, (nem tervezett volt) a masik kolléganőm beteg volt vagy vmilye fajt nem emlekszem. Es a terhes csaj ott sajnaltatta magat h o terhes mert nem sajnalja senki? Mivel terhes, ezen nincs mit sajnalni, nem beteg.

Tudom h most szarul vagy de azok a hormonok miatt van, nem virus vagy egyeb fertozes miatt. A terhesseg állapot nem betegség.

2022. máj. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Magyarországon betegsegkent kezelik. Kb nonstop valami orvoshoz jársz, ilyen vizsgálat, olyan labor, stb. Külföldön sok helyen orvos nem is lát a terhesség alatt, csak a szülésznő. Az kíséri végig a terhesseget, nála szülsz.


Arra szokták amúgy érteni, amikor a kismamának a világon semmi baja, tehát nem hány, nincs rosszul, nem veszélyeztetett terhes, SEMMI egészségügyi problémája nincs, csupan gyereket vár. Ez a típus az, aki a menstruáció elmaradása után azonnal tappenzre megy es kismama ruhát hord, felhaborodik, hogy nem adjak at neki a helyet a buszon, merthat ő terhes

2022. máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Ne vedd magadra ezt a mondatot, hiszen most valóban rosszul vagy. Testvérem akkor kapta meg ezt anyutól, amikor a rosszullétek elmúltával is egész nap feküdt a tökéletesen egészséges terhességével és még az elsőszülöttjét sem látta el rendesen. Igazából lustálkodott egészen a szülésig. (Mindig is hajlamos volt erre az életvitelre, de ez abban az időben durván kicsúsosodott. És mielőtt anyukámat bántanátok, ott volt, hogy bármiben segítsen, de lassan már csak a fenekét nem ő törölte ki...)
2022. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Állapot, állapot, na de nem mindenkinek ugyanolyan. Mit számít, hogy valami hormonok vagy vírus/baktérium miatt van? Attól a szenvedés kevésbé valódi?

Ráadásul terhesen még gyógyszerelni sem normálisan. Persze értem, egy tünetmentes terhes/nem terhes önsajnáltatása akár még bosszantó is lehet, de aźert engem kicsit szíven üt most ez a mondat.

2022. máj. 26. 07:41
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Hát szerintem nem kellene pedig sziven ütnie. Ez egy tényszerű kijelentés csupán. Az hogy a várandósok egy jelentős része nehezen viseli a terhesség elejét, egy kisebb hányada meg az egészet, az sajnos benne van a pakliban.. a tünetek hasonlítanak a betegséghez de alap esetben ez akkor sem az. Én is vegighanytam amúgy, ez van. A bnom / kolléganőm most terhes, kb 20hetes.. semmi baja, mégis egész álló nap csak vinnyog és helyette is dolgozunk. Szóval az ilyenekre értik sztem.
2022. máj. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

"...aźert engem kicsit szíven üt most ez a mondat."


Konkrétan ezzel igazolod is, hogy nem vagy beteg, terhes vagy, a hormonok okozzák az egészet. Lesz ez még rosszabb is, nyugi.

2022. máj. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nyilván nem annak szánják, aki tényleg rosszul van, hanem annak, aki az egyébként majdnem

tünetmentes terhességre hivatkozva teljesen elhanyagolja a feladatait.

2022. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Én ilyen beszédhelyzetben találkoztam vele:


Kolléganőm terhesen is minden munkát ugyanúgy csinált (irodai munka), például felmászott a létrán órát átállítani. Mondtuk neki, hogy de hát szóljon, megcsináltuk volna, segítünk, erre ő: terhes vagyok, nem beteg!


Tehát ő arra értette, hogy minden rendben, mindent tud csinálni, nem szükséges "pátyolgatni", többször is mondta, hogy őt zavarja, hogy mindenki segíteni akar, de ő jól van.


Ez szerintem teljesen egy másik fajta helyzet, mint a tiéd, gondoltam elmesélem, hogy kismama milyen esetben mondhatja ezt önmagára.



Neked jobbulást, mármint nem úgy, hanem legyen egyre jobb, élvezhető a 2. trimeszter, jó babavárást!

2022. máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Jó azért ne drámázd túl.Te szarul vagy, amit sajnálok, viszont nem is rád találtak ki ezt a mondatot.Nem a te bosszantasodra.Ez egy 1000eves mondat.Csodálom hogy csak most jött veled szembe először.

Ha nagyon sokat hánysz beszélj az orvossal,fog tudni ajánlani készítményeket, küldhet infúzióra nagyon rossz esetben.

2022. máj. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!