Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "A terhesség nem betegség."...

"A terhesség nem betegség." Mikor mondjak ezt, és mit értenek ezalatt?

Figyelt kérdés
10. hétben vagyok, 3 hete nonstop hasogat a fejem, állandóan hányingerem van, hányok is, állandóan szédülök, harmatgyenge vagyok, fáj a derekam is, egyszerűen nem birom ellátni a napi feladataimat. Soha nem voltam, ilyen "beteg", soha nem éltem át ilyen hosszú időn át ilyen rosszulléteket és fájdalmakat. Bármilyen betegségem is volt, nem mérhető ahhoz, amit most átélek, ez sokkal rosszabb minden eddigi tapasztalatomnál. Erre szembejön velem ez a mondat és őszintén nem értem. Mit akarnak ezzel mondani? Milyen beszédhelyzetben jön elő?
2022. máj. 26. 07:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszed, meg olvass utána, korulbelul 2 percbe tellik, mire valaszt lelsz.
2022. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom kifejezetten azt mondta, hogy tilos terhesség alatt bármilyen hányáscsillapítót beszedni. Szerintem az akiben ez a kérdés felmerül, a kezelő orvosát kérdezze meg és ne random anonim kommentelők gyógyszerszedési tanácsait fogadja meg!
2022. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Mondom, keress ra, es egyhangu velemenyeket fogsz talalni, nem csak kommenteloket. Attol meg egyertelmu, hogy elotte meg kell kerdeznie a kezeloorvosat, de biztos vagyok benne, hogy engedni fogja;)
2022. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Irtam is, hogy nekem is orvos javasolta.
2022. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Tényleg csak ennyi, hogy a terhesség valóban nem betegség, hanem egy állapot, ami tünetekkel jár(hat), ahogy többen is írták. Én is pokoli rosszul vagyok, de tisztában vagyok vele, hogy ez nem betegség és úgy is kezelem. Próbálok mindent csinálni, amit tudok/lehet. Van, hogy én is olyan hányingerrel küzdök, hogy felkelni se bírok, de nem kattoghatok ezen a 2. trimeszterig. Figyelni kell persze, hogy mit bír a szervezet és segíteni magunkon, amit lehet, de attól még betegek nem vagyunk, így nem is lehet ezt az állapotot így kezelni. Kicsit gagyi példa, de ha otthon fekszel egy hányásos vírussal, akkor valószínűleg nem ülsz be egy sütire a nap későbbi időszakában az egyik barátnőddel, hogy beszélgessetek egy jót és megfertőzd, míg terhesen ennek semmi akadálya, maximum az időzítés igényel egy kis erőfeszítést.

Kitartást!

2022. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!