Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi depresszió?

Terhességi depresszió?

Figyelt kérdés

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy depressziós lettem.

Úgy érzem senkivel nem tudom megosztani ami velem történik és senki nem támogat igazán! Mintha mindenki elfordulna tőlem.

Hozzá teszem nem vagyok mostanság egy könnyű eset.

Ez hiszti vagy csúszok a mélybe?


2022. jún. 13. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem csak a hormonok játéka.El fog múlni.
2022. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem múlt el, egyre durvább lett, pedig engem támogatott a férjem, anyukám is, szülés után még mélyebbre csúsztam, öngyilkossági kísérletig, pszichiátria lett belőle. Hálistennek kijöttem belőle, azóta is jól vagyok, ennek már több, mint 3 éve.
2022. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nekem sem múlt el magától és én sem tudtam senkivel beszélni, mert mindenki csak azt mondta, hogy nahát, te vagy a legerősebb ember akit ismerek és mégis..? Én szakemberhez fordultam és a terhességem vége felé már sokkal jobb lett, még élvezni is tudtam. Elkezdtem meditálni, ami előtte szintén távol állt tőlem és úgy gondolom az is rengeteget segített. Szülés után nem alakult ki nálam depresszió, nem jött vissza egyetlen tünet. Azt javaslom minél előbb fordulj szakemberhez! Ez nem játék, 10-ből 1 terhes nőt érint, csak kevesebbet beszélünk róla, hiszen a terhességet élvezni KELL. Kitartás!
2022. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes szakemberhez menni. Könnyen átcsaphat szülés utáni depresszióba is. Ez nem gáz egyáltalán.
2022. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták a tanfolyamon, hogy két hétig okés bármilyen őrült gondolat. De tényleg, még az is, hogy a gyereket utálod. Tud, durván hangzik, én is csodálkoztam, de pszichológiailag ez egy teljesen normális folyamat, de csak rövid ideig. Viszont ha tolódik, akkor érdemes segítséget kérni. Sőt, fontos is.
2022. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam is volt hasonló, abszolút külső okok miatt (5.terhesség,ebből 4 sikertelen, elküldtek a munkahelyemről 4 hósan, emiatt anyagilag nem volt a legjobb, plusz cukros is lettem), a védőnő folyamatosan hozott ilyen depressziós kérdőíveket, és nézte a romlás mértékét az eredményekben. Azt mondta, hogy be kellene utalnia pszichológiai ellátásra, de ráírta a papírra, hogy a férj pszichológus, és gondozva van a helyzet. A végére már egész jól voltam, nem lett szülés utáni depresszió belőle. Szóval szakember tud ezen segíteni, és ha nincs kéznél, akkor tudsz ellátást kérni állami rendszerben is, legalább is nálunk a női klinikán van kismamák részére pszichológus. De a védőnő biztos tud segíteni, hogy hova lehet fordulni, hogy mielőbb ki tudj kevergőzni belőle! Kitartást kívánok!
2022. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!