Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. covid oltás terhesen?

3. covid oltás terhesen?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak. 24 hetes vagyok. Tavaly szeptemberben kaptam a másodikat. Az orvosom szerint adassam be, viszont vannak ismerőseim akiknek meg egyáltalán nem erőlteti az orvosa. Irodában dolgozom, de csak ketten vagyunk egész nap. Hamarosan már otthonról fogok dolgozni. Ha heti egyszer bevásárolni megyünk maszkot hordok. Ahol élek jelenleg kevés az eset szám (külföld). Nem voltam még covidos. A férjem elkapta decemberben enyhe tünetekkel, én akkor sem kaptam meg. Tudom, hogy vannak tudományos álláspontok. De valahogy afelé hajlok, hogy ezt inkább ne. Tényleg nem tudom mit tegyek.

2022. jún. 15. 17:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy ha valami bajotok van, gondolom akkor sem kórházba mentek, hanem valami javasasszonyhoz, hogy gyógynövényekkel meg varázsigével meggyógyítson, mert az összes orvos, mikrobiológus stb mind hülye, nem igaz?😃
2022. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
25%

Én is külföldön élek (Németország) a második oltásom augusztusban volt. A harmadikat nekem is javasolta a doki de eszembe sincs felvenni. Ha esetleg te is itt vagy, tudnod kell, hogy semmi kiváltsággal nem jár az oltással, ugyanúgy pcr teszt lesz szülés előtt stbstb mikor szeptemberben újra felüti a fejét a vírus.

Elvileg terhesen át esni rajta a legjobb, mert annyit mutálódott a vírus, hogy szinte ártalmatlan.

22 hetes kismama.

2022. jún. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
86%
Jezusom aki ezt a kinyirod a gyereket meg nyomorek lesz szalljon mar le a foldre… gondolom neked meg nem volt rossz tapasztalatod. Kepzeld nekem az unokahugom csaszar utani napon elkapta a korhazban es 2 nap mulva belehalt… csak akinek a kozvetlen csaladjaban nem tortent ilyen az rohadt konnyen pofazik
2022. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
73%
Én felvettem a 3. oltást a 13. héten. Terhesség előtt pedig az első két oltást. Minden rendben velem és a babával is. 3 Pfizert kaptam, ha számít. Többet már nincs szándékomban felvenni, de mondjuk ahol élünk eddig se kérdezte meg senki, hogy van e oltásom, beleértve az orvosokat is. Önkéntesen vettem fel, mert mikor én felvettem, a koronának durva variánsai voltak, mérlegelnem kellett. És mivel mind tudjuk, hogyha kórházba kerültem volt lélegeztető gépre, mi lett volna a vége a terhességnek. Én nem kockáztattam. De soha senkinek nem adtam tanácsot, hogy vegye fel vagy ne vegye fel, ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie. Sőt, kifejezetten nem szerettem, mikor az oltottak és oltatlanok szidták egymást, sokszor nem emberi módon. Mit kell ezen hisztizni? Ha akarja felveszi ha nem, meg nem. Magánügy. Kellemes babavárást kívánok!
2022. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
20%
Igen, magánügy, mindaddig míg hazugságokat nem kezdenek el terjeszteni, megcáfolva elismert kutatókat meg mindenkit. Ha már egy embert is meggyőznek a hülyeségről, és rossz vége lesz...
2022. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
#25 Ezt sajnos én is megtapasztaltam. Volt, hogy fel is dühített a dolog. De mit lehet tenni ellenük? Főleg azért volt zavaró olvasni, pl. Facebookon, mert én másoknak sosem okoskodtam, rákerestem mindenre magam, illetve kikérdeztem orvosok véleményét. De nem próbáltam befolyásolni senkit. Viszont volt, van és lesz is olyan rétege az emberiségnek, amelyik bele is pusztulna, ha nem okoskodna. Ugye az a bizonyos hallgatni arany dolog nem működik náluk... És itt nemcsak egészségügyi témára gondolok, hanem úgy általában véve bármire.
2022. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
47%

"Elvileg terhesen át esni rajta a legjobb, mert annyit mutálódott a vírus, hogy szinte ártalmatlan."


Napi fszság, level 100.

Az a kis ártalmatlan omikron márciusban 1 hónapra küdte taccsra a családot. Mi háromszor oltott felnőttek viszonylag gyorsan túljutottunk rajta, 2 hét volt közepes influenza szerű tünetekkel, de a 2 olthatatlan korú gyerekünk nagyon megszenvedte.

És ezt szorgalmaznád immungyenge terheseknek?

Egyébként az omikronban pont az a "fincsi", hogy újra és újra el lehet kapni, nem alakít ki a szervezet ellene immunitást, mint a korábbi variánsok ellen.

2022. jún. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
11%
Oltasd magad a 957-ik oltassal is ! Az oltas partiak dupla oltast kapjanak, hiszen hasznos !
2022. jún. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
67%
Nagy a pofa mi, mert nem kaptad el? Az nem tűnt fel, hogy azért nem, mert mások beoltatták magukat?
2022. jún. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
67%
Az miert van h az oltas ellenesek mindig ilyen prolik?😂 miert ok az a tabor, aki ilyen kritikan aluli stilusban tud csak nyilatkozni a temarol? Meg durvan ijesztegetni a masik oldalt? Nem az agyoniskolazottsag meg az ertelem sut le rolatok…
2022. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!