Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon erős diszfória-érzés a...

Nagyon erős diszfória-érzés a terhesség, szülés, szoptatás gondolata miatt. Nektek is ilyen (volt)? Le lehet küzdeni?

Figyelt kérdés

Le szeretném szögezni, hogy jelenleg nem vagyok terhes, és az elkövetkezendő 8-10 évben nem is tervezek gyermeket vállalni, (20 éves vagyok) de amióta hosszabb távú kapcsolatom van, és néha szóba kerül a jövőbeli gyermekvállalás, gyakran el szoktam rajta gondolkozni.

Jelenleg ha belegondolok, nagyon erős szorongás, diszfória fog el. Nem tudom elképzelni sem, hogy lennék képes ép elmével "kibírni" hogy végig kell néznem, ahogy nő a hasam, érzem, hogy mozog bennem a baba... Tudom, hogy ez sokaknak egy gyönyörű, eufórikus élmény, és nem zárom ki, hogy nekem is az lesz, de jelenleg taszít a gondolat. Úgy érezném, mintha nem is a saját testemben lennék, és nem irányítanám többé a saját "otthonom". A szülés is, egyszerűen ahogy elképzelem, egy horror-jelenetet tudok csak magam előtt látni. Tudom, hogy rengeteg hormon felszabadul olyankor, ami átsegít a fájdalmon, és hogy az egész nem fog számítani, amikor megszületik a gyerekem, de akkor is. Rémisztő. A szoptatással is hasonlóan vagyok. Tudom, hogy a világ legeslegtermészetesebb dolga, de ha elképzelem, hogy nekem ezt csinálnom "kell" majd, elképesztő diszkomfortérzetem lesz.

Szeretnék gyereket, de hajlok afelé, hogy mondjuk csak egyet, és esetleg tápszeres baba lenne, de félek, hogy emiatt már alapból esélytelen lenne, hogy "jó anya" legyek. Az is szerintem nehéz ügy tulajdonképpen ezekben a kérdésekben, hogy persze, a terhesség, a szülés és a szoptatás kizárólagos anya-feadatok, de mindkét félnek beleszólása van, hogy hány nyerek legyen, meg hogyan legyenek táplálva, pedig a munka oroszlánrésze ekkor még a nőkre esik. Később nyilván már kiegyenlítődik a dolog. Szóval félek attól is, hogy a páromnak is meg lesz ezekről a dolgokról a véleménye, és nem fogunk tudni megegyezni.

Kérlek, ne ítéljetek el a kérdésem miatt. Tisztában vagyok vele, hogy jelenleg nem állok készen a terhességre, úgyhogy erre nem kell senkinek felhívni a figyelmemet. Csak érdekel, hogy mások is voltak-e így vele, és nekik végül hogy alakultak a dolgok.

Köszönöm szépen!



2022. jún. 17. 21:46
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Nekem is világ életemben hasonló érzéseim voltak, ennek ellenére tudtam, hogy gyereket szeretnék majd. Aztán a terhesség első pár hónapjában nem igazán volt időm ilyeneken agyalni, olyan rosszul voltam, plusz sokat aggódtam, hogy megmaradjon és minden rendben legyen a babával. Viszont a második trimesztertől, ahogy elkezdődtek a fizikai változások, én őszintén szólva nem éreztem magam jól a saját testemben. Ugyanezt éreztem, amit írsz, hogy a testem már nem az enyém. Fizikailag jól voltam, ezért igyekeztem lefoglalni magam, sokáig dolgoztam, így nem agyaltam sokat azon, hogy terhes vagyok. Sokszor el is felejtettem, csak este jutott eszembe az egész. Igazán a kötődés sem kezdett el kialakulni bennem a terhesség alatt, mármint aggódtam, hogy minden rendben legyen vele, de olyan idegen és megfoghatatlan volt az egész, hogy az egy igazi baba a hasamban. Aztán megváltozott minden, ahogy a babám megszületett. :) Végre elöntöttek az anyai érzések, és hirtelen minden a helyére került. Imádom a kisfiam az első perctől fogva. Ráadásul a szülés után rögtön úgy éreztem visszakaptam a testem, hamar vissza is rendeződtem fizikailag, pár hét után olyan voltam, mint régen. Érdekes módon szülés után a szoptatás gondolatával is kibékültem, pedig én is tiltakoztam ellene, hirtelen természetesnek tűnt az egész. Bár fél évnél tovább nem szeretnék szoptatni, azért nem lett a kedvenc tevékenységem, néha kellemetlen tud lenni. Második gyereket viszont nem tudom szeretnék-e, mert a terhesség tényleg nem volt jó időszak a számomra, nem tudom hogy viselném újra lelkileg, főleg egy nagyobb gyerek mellett. A kisbabás időszakot viszont nagyon élvezem, úgyhogy majd meglátjuk. De látod van ilyen is, nem mindenki élvezi a terhességet, van akinek egy szükséges rossz, attól még szeretheti ugyanúgy a gyerekét. :)
2022. jún. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!