Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után korai teherbeesés...

Császár után korai teherbeesés mennyire gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hát nagyon kényes téma után érdeklődöm.. negatív beszólásokra nem vagyok kíváncsi!

A lényeg hogy lombikkal sikerült teherbeesni apa gondok miatt. Császáros szülés lett a vége. Jelenleg 4 hónapos a kisfiúnk,aki mellett 4-szer voltunk együtt eddig össz-vissz. Háromszor gumival utoljára megszakítással kb 3 hete.

A szülés után 6hétre már mensiztem és onnantól két hetente. Voltam orvosnál.. tombolnak a hormonok címszó alatt kaptam fogamzásgátlót,hogy az majd beállítja. El is kezdtem szedni mikor újra megjött... de elkezdett csökkeni a tejem brutál mód,így két hét után abbahagytam. Rá pár napra visszaállt normál mennyiségre. Viszont azóta 36 napja nincs vérzésem és megint apad a tejem.

Sokat olvastam,hogy császár után nem ajanlott hamar teherbeesni. Viszont ha netán most spontán mégis az vagyok akkor el kell vetetnem?

Én nem kérdeztem rá az orvosra,mivel úgy voltunk több úgysem lesz már,mivel több lombikot nem vállalunk be.

Kisfiúnkra 5 évet vártunk.. egyszer nem estem teherbe!

Most nagyon megvagyok ijedve.. bár tesztet nem csináltam még.. nem merek.. :(

Esetleg volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a vége?


2022. jún. 27. 05:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi az esélyed a terhességere. Sokkal inkább valószínű, hogy a szoptatás + félbehagyott hormon megborított most mindent. De tesztet nyilván csinálnék.


Egyebekben, nekünk 12 beültetésünk volt. Született egy kislányunk a 6.-ból, de utána már hiába jártunk kezelésekre, nem tapadt meg. Feladtuk, aztán mégis adtunk egy utolsó esélyt magunknak, egy másik intézményben. Ott el is kezdtük a hosszú protokollt, de 6 Gonapeptyl után csak pecsételtem, nem akart rendesen megjönni. Mondták, csináljak tesztet. Megcsinálták, és lám: pozitív lett! Összesen 11 év spontán sikertelen próbálkozás, két elzáródott petevezeték, és a megkezdett hormonkezelés okozta mesterséges menopauza ellenére is 🤷‍♀️ Most 7 hónapos.

Szóval ez egy példa arra is, hogy semmi sem lehetetlen.


Másrészt nem kell elvetetni egy babát azért, mert hamar megfogant egy császár után. Csak ezért ilyet egyetlen orvos sem javasolna. Nyilván rizikósabb, meg jobban kéne figyelni, meg többet pihenni; de ezért babát elvetetni biztosan nem kéne.

Ismerek olyat, akinek 12 hónap van a gyerekei között, akik szintén császárral születtek.

A hegszétválásról meg az a véleményem (meg a saját tapasztalatom is), hogy ha hajlamos vagy rá, vagy eleve úgy varrták össze az előzőt; akkor később is simán szétnyílhat. Nálam 3 év után is hegszétválás lett a vége; más meg simán teherbeesik 1 éven belül, és végig kitart a hege.

2022. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Huu kedves utolsó!

Nem semmi amin keresztülmentetek!!

Végül kiderült miért nem tapadtak meg?

Fuu hát nem irigyellek.. nekem elég volt két lombikot végigcsinálni,meg elötte az inszemeket. Le a kalappal előtted!! És hatalmas gratula a csodákhoz!!! 🙏

Én ha csak a progi szurira gondolok kiráz a hideg 😅

Igen olvasgatok a neten amúgy,de hatalmas pocakom volt,mert dupla annyi magzatvizem volt.. lyukas szívvel született a babánk sajnos,de bízunk benne hogy beforr idővel. De borzalmas terhességem is volt ez miatt,nem tudták mi a baja..


Olvasgattam amúgy már a neten,dehát volt akinek elkellett venni a babát,mert elkezdett szétválni a hege.. és hát nyílván a pindurka se élte túl. Én ettől félnék,ha netán.. és egy ilyen kicsi babszi mellett pihenni se lehet.

Na de írok mindenképp!


Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! Most már kezdek megnyugodni,hogy tényleg csak a gyógyszer kavarhatott be..

2022. jún. 27. 09:51
 13/15 anonim ***** válasza:

Figyu


Többen is írták, hogy a hegszétválás az egyéni.


A javaslat is a teherbeesésre ezen múlik.


A legrosszabb esetben is 1 évet javasolnak.. “ez a biztos”

De végül az inokatesómnak 6! Év utàn volt para.

A méhe olyan vékony volt, hogy látni lehetett a babàt mielőtt felvágtàk.


( számomra hihetetlen, az elmondásukra hagyatkozhatok)


Egy barátnőm pedig 16,5 hónapra szült vbac.

Fel sem merült a pcs.

Heg is rendben volt, pedig a heggyógyulással megszenvedett.

Szètnyílt neki kb 3 hèt után a külső varrat.

Belül minden rendben volt mègis a terhesség alatt is.


Szóval ez lutri.


De tuti a hormonjaid okozzàk, nem terhesség.

2022. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére tényleg csak a hormonok voltak.. nagy kő esett le a szívemről. Nem lenne baj egy spontán baba,de nem most,hogy attól kelljen félnem megmaradhat e vagy beteg lesz e.

Na mindegy a lényeg hogy közbe majd két hónap kihagyás után meg is jött.. de úgy.. hogy ömlök.. hát ha ez így fog maradni nem tudom mi lesz. Még boltba se tudok elsétálni olyan szinten.. borzalmas. 6.hétre is így jött meg meg utána is.. rá 3 hétre megint..

2022. júl. 9. 22:23
 15/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, akkor jól gondoltam :)

Pihizz, tisztuljon a szervezeted :)

2022. júl. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!