Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terhesség alatt végig...

Lehet terhesség alatt végig tartani a kezdősúlyt, ha túlsúlyosan indultam?

Figyelt kérdés
165 cm, 71 kg volt az indulás. Elhízva éreztem magam már akkor is. Az első gyerekem szülésekor 67, második gyerekemnél 73 kg voltam. Szóval a 71 indulónak az nagyon sok. Most 15 hetes vagyok, minden reggel mérlegre állok, és azt lehet mondani, hogy 70.5 és 71.5 között ingadozom. Szóval eddig oké. De nagyon nem akarok hízni. Lehetséges egészségesen végigvinni egy terhességet súlygyarapodás nélkül, ha túlsúllyal kezdett az ember? Tapasztalatok?
2022. júl. 3. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Én 73kg-mal keudtem. 20. hétig fogytam,utána 8 kg-t híztam csak. Utána a 2 év szoptatás alatt meg fogytam még 13kg-t.

Én nem diétáztam,nem fogyóztam.

2022. júl. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Én most vagyok a 40.héten a másodikkal és csak 4 kg jött fel a hónapok alatt és 70ről indultam. Pedig ettem rendesen mindent mindenkor (amint végetértek a rosszullétek 1. trimeszer után). A "falásrohamok" szerencsére úgyahogy elkerültek. Az elsővel 11 kg szedtem fel 53rol indultam de egy db rosszullétem sem volt.
2022. júl. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

15.hétig egyik terhességemmel sem híztam... sőt, a 20.ig sem.

Utána jött fel először 8, majd 6 kg.


Mire a kórházból hazajöttünk (3nap) a kezdősúlyom alatt voltam mind2x.


(Mind a 2 terhességnél 74kg-val lettem terhes)

2022. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Hogy lehetne megúszni a súlygyarapodást? Baba súlya, magzatvíz, vizesedés, stb ezeket nem lehet elkerülni. Akkor marad a súlyod ugyanannyi ha elkezdesz fogyni.. de csak nem most akarsz nekiállni diétázni.
2022. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Én már legalább plusz 10 kg-nál tartok. 59 kg-val kezdtem, és már a hányós hónapokban is híztam fogalmam sincs hogy mert alig tudtam enni, de azt mondják nem látszik, hogy híztam volna, talán a combomon látom én, hogy vastagabb. Ugyanazokat a ruhákat hordom, mint korábban (kivéve a nadrágokat), a pocakom se olyan nagyon nagy így a 32. héten. Azzal ijesztgetnek engem hogy a végén lesz csak igazán gyarapodás. Hát majd kiderül. Állítólag a cukor miatt diétázók nem híznak.
2022. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Unokahugomnak volt hasonló gondolkodása.

Ha már plussz súllyal indul (~75kg), legyen "haszna".

Gondolta ő.

Elkezdett diétázni, majdnemcsak fényen élni.

Eleinte csak szarul volt, mert ugye nem volt elég tapanyag bevitele.

Majd egy vizsgálatnál közölték, nem fejlődik megfelelően a baba. Egyre nagyobb lemaradásban volt a korához képest.

Végül 36 hétre, kicsit több mint 2kgval megszületett.

Unkkahugomnak vitaminhiánya lett. A fogai lyukadnak sorba. A haja kihullott. A bőre csúnya.

De legalább a mérleg jót mutatott. Megérte. ja nem.

2022. júl. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

5!

Cukor miatt diétázok. Be is tartom.

26hetes vagyok, +11kg

2022. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Több ismerősöm volt terhességi cukorbeteg, volt, aki fogyott is a terhesség alatt az előírt diéta miatt. Fontos, hogy NEM KOPLALT! Előre meghatározott szabályok szerint étkezett, a lehetőségekhez képest változatosan, tápanyagdúsan. Szülésre 15 kilóval volt kevesebb, mint a terhesség előtt, egészséges, jó súlyú babája született.

Más kérdés, hogy szülés után mindent visszaszedett, mert ugyanúgy össze-vissza evett mindent, mint a terhesség előtt. Azóta már “rendesen” cukorbeteg is lett.


Ha ész nélkül állsz neki koplalni, csak tönkreteszed magad. A baba mindent elvesz, ami neki kell, de ezt Tőled veszi el. Kiüríti a szervezeted tartalékait, rámennek a fogaid, tönkremegy a hajad, szétcseszi a hormonháztartásod, a hasnyálmirigyed, stb.


Ha jól akarod csinálni, keress fel egy szakembert, aki személyre szabott tanácsokkal, étrenddel lát el, amit tartani tudsz akár a szülés után is.

2022. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!