Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövőhét kedden megyek első...

Jövőhét kedden megyek első UH-ra, nagyon izgulok!!! Mire számítsak ? Ilyenkor milyen vizsgálatok vannak ? :)

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 13:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Uh és manuális vizsgálat
2022. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

Hány hetes leszel akkor?

Hüvelyi ultrahang lesz valószínűleg, meg állapítják hány hetes vagy, van - e szívhang, elkuldenek vérvételre, elmondjak a teendőket, kiallitjak a kiskonyvedet. KB ennyi.

Gratulálok a babához! 😊

2022. júl. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg elküld vérvételre, ha még nem lát semmit.
2022. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelyi uh lesz valószínűleg. Ha látja az embriót, szívhanggal, akkor kiallitja a leletet a terhessegrol, amivel mehetsz a vedonohoz kiskonyvert.


Ha még nem lát elő embriót, akkor visszahiv 1-2 hét múlva, esetleg elkuld vervetelre, de az nem az alap rutin része.

2022. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem 5 perc alatt lezavartak, pedig tökre vártam. Mégcsak a monitort se láttam.
2022. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

7 hetes leszek pont.

Hát remélem legalább a monitort lefényképezhetem majd 😳

Köszönöm a válaszokat!

2022. júl. 26. 13:44
 7/23 anonim ***** válasza:
57%

Első vizsgálatkor általában hüvelyi UH-t szoktak csinálni, de én úgy tudom, a hüvelyit vissza lehet utasítani (fertőzésveszélyes a hüvelybe nyúlkálni). A manuális vizsgálatot mindenesetre vissza lehet (sok országban nincs is terhesség alatt, lásd fertőzésveszély) - én ezt tettem, húzták a szájukat meg kb. megsértődött rám az orvos.


Meg ha régen volt utoljára rákszűrés, leveszik azt is (mondjuk ha már az van és nyúlkálnak, akkor a hüvelyi UH is tök mindegy).

2022. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Magánba vagy államiba mész? Én maganban kaptam képet pont 7 hetesen, bár még nem sok minden látszott rajta :) de úgy tudom korhazban is kerhetsz, csak ott külön kell fizetni érte, maganban nyilván benne van az árban.
2022. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Rákszűrésen pont 6 hónapja voltam, akkor mentem vizsgálatra és mikor minden rendben volt akkor kezdünk neki a babának.:)
2022. júl. 26. 13:47
 10/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem is hasi uh-val állapítják meg a terhességet? Illetve a szív hangot stb .?
2022. júl. 26. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!