Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 10éve együtt vagyunk a párommal. Terveztünk babát, de még nem most, hanem kb 2 év múlva. Egyelöre szerettük volna élvezni a jó karriert, szabadságot, kirándulásokat, befejezni a lakásunk átépítését, felkészülni az egészre. Most mégis megtörtént, úgy néz ki jön a baba. Elszakadt az óvszer és amint kiderült, az esemény utáni tabletta nem hatott. Teljesen depressziós lettem, hogy ott kell hagynom a munkahelyem, nem tudok semmit a babákról, nem lesz elég pénzünk, nélkülöznünk kell majd, nem fogom tudni úgy szeretni ahogy megérdemelné, folyton sírok. Mindig eszembe jut mennyivel egyszerübb lenne elvetetni. Félek ha megtartom, tönkre teszem a baba és a saját életem is. Mit gondoltok? Van esély hogy ez változzon, vagy aki így gondolkodik az inkább ne is vállalja az anyaságot? Járt már valaki hasonló cipöben? Köszi elöre is.

2022. aug. 9. 19:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
2 év múlva mivel lesz másabb a helyzet?
2022. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Minden adott csak megijedtél. Ez normális. Lehet hogy úgy érzed hogy nelkuloznotok kell de olyat kapsz cserébe, amiről álmodni sem tudtál.

Vannak nehéz napok az biztos.

Két év alatt mi változna benned?

Párod mit szólt hozza?

2022. aug. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha így állsz hozzá, ne tartsd meg. Minden a baba elé helyezel, ezzel nincs gond, még nem vagy felkészülve rá. Egy gyerek nagy felelősség tényleg. Szóval így gondold át.
2022. aug. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha nèlkülöznötök kell ne vállald. Én ritkán javaslok ilyet, de az ha semmi pénz nincs rá az egy ilyen indok.
2022. aug. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Sokan halogatják mindig van fontosabb, meg most nemjó mert valamit még el kell érni meg kell vanni, na ők van hogy ki is csúsznak az időből.

Az a 2 év nem oszt nem szoroz ha akartok gyereket akkor nem okozna ekkora gondot, mindent meglehet oldani 1 gyerekkel is. 10 év elég idő ahhoz, hogy sok mindent megéljetek.

Ezt csak te tudod, nálunk a 2. jött korábban, de mivel kettő volt tervben, így felsem merült más mint, hogy jön.

A para meg az mindig van a 3.nál aki tervezett volt ott én is elgondolkoztam a + teszt felett, hogy tényleg előlről akarom kezdeni, komolyan de a pillanatnyi zavar után tudtam hogy igen.

2022. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Lakás átépítésre meg kirándulásra van pénz? Érdekes...á


Csak meg ne tréfáljon a sors, hogy mikor meg gyereket akarsz nem fog jönni

2022. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
21%
Ha a párod belemegy akkor ne vetesd el hanem tartsd meg. Van már babaváróknak is valami támogatás meg ez meg az , ennek előtte járjatok utána ja tényleg rossz az anyagi helyzet
2022. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Párom nagyon szeretné ha megtartanánk. A 2évre ezt terveztem- Szerettem volna még egy nagy projektet befejezni a munkahelyemen- a fönökömnek hatalmas csalódás lesz, mert biztosítottam hogy még nem akarok anyaságira menni, be volt tervezve egy 3hetes europai kirandulasunk, több pénzt félre tenni és legföképp lelkiekben és tudásban felkészülni. Komolyan, semmit nem tudok a babákról :(
2022. aug. 9. 20:01
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy abszolút nem maradna pénzünk, de sokkal többet keresek(kb 5x annyit) mint a párom, így ez hatalmas változás lenne.
2022. aug. 9. 20:03
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

És? Van 9 hónapos felkészülni a babára.

Azt tanult meg, hogy munka mindig lesz! De a család sokkal fontosabb mint a munka

2022. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!