Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor eredményem...

Terheléses cukor eredményem 7.3 lett 120 perc után? Ez most határeset? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éhgyomorra mért cukor 4.5 lett, 75 g glükóz és 120 perc után 7.3.


Védőnőm szerint már cukros vagyok és ártok a gyereknek, kórház diabetológusa szerint nem tud mit kezdeni 7.8 alatti értékkel, egyek normálisan és mozogjak- meg higy a terhesség inzulinrezisztens állapot ne csodálkozzak.


Eddig is figyeltem mindig a cukoringadozás elkerülésére, nem ettem fehér kenyeret péksütiket,nem is kívántam. Nem nyomtam be fagyikat csokikat és rendeszeresen sportolok-amennyire kismama módra lehetséges. Eddig 28.hétig 6 kg plusszban vagyok-lehet, hogy ez sok, nem tudom. Azt sem tudom én rontok-e el vmit, vagy sem.

Genetikai hajlam annyi, higy apukám ágáról volt időskori cukor többeknél-esetleg ez lehet.


Volt valakinek hasonló értéke? Mi volt a teendő?


Köszönöm, ha valaki leírja a tapasztalatait!



2022. aug. 28. 15:43
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 7 alatt. Letöltöttem diéta könyvet minta étrenddel. Innentől ahogy tudom tartom-de méricskélni első körben grammokat nem fogok-csak ir étrend típus alapján eszem és mérem a cukrom.
2022. aug. 29. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!