Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes terhes vagyok....

31 hetes terhes vagyok. Köhögök, és nagyon folyik az orrom. "belülről" meg olyan mintha lázas lennék, de nem vagyok az. Milyen gyógyszert vehetek be?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Előbb próbáld mással kezelni. Egyél akácmézet, piritós kenyeret(ez leviszi a tüszőt a manduládról), igyál sok forró teát, és kösd be a nyakad sállal.
2010. szept. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ.de ugye a babának nem lesz semmi baja?ugy félek:(
2010. szept. 25. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne félj kedves kismama, a babának nem lesz semmi baja. Én is voltam náthás terhesen, és gyógyszert is szedtem rá. Summetrolimot. De ha átvészeled így is, akkor minden oké. Egyél foghagymás pirítóst is. A hagyma bktérium ölő.
2010. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket:)
2010. szept. 25. 09:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kismama!

Én 40+1 hetes kismami vagyok, épp kórházban várom a babám születését.Sajnos a hőhullámaim miatt állandóan kitakaróztam, nyitott ablaknál aludtam, mert borzasztóan melegem volt.Meg is fáztam rendesen.Orrfolyás/orrdugulás, levegőt nem kaptam, köhögőrohamaim voltak, legyengültem teljesen.Mivel a szülés bármikor beindulhatott volna nagyon féltem, hogy ilyen állapotban hogyan fogok szülni.

Az orvosom a következőket ajánlotta,amik 1(!!!) nap alatt rendbehoztak teljesen.:

neo citran

lándzsás útifű szirup (áldom a nevét aki kitalálta köhögésre, fantasztikusan hatékony és természetes)

ezen kívül a férjem hozott be ezt a mini inhalátort, tudod amit az orrodba dugsz és mélyet szippantasz bele, meg mentolos cukorkát szopogattam orrdugulás ellen, és erős negrot torokfájásra.

Szerintem az első 2-3 "szer" is bőven elégnek bizonyult, a cukorkák már csak plusz dolgok voltak.Hidd el beválik és nyugodtan alkalmazhatod.

Boldog babavárást és mielőbbi gyógyulást:)

2010. szept. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
még annyit felejtettem ki az orvosom szerint ha fejfájás stb is van nyugodtan lehet szedni panadolt terhesen is, az nem árt a bébinek.
2010. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jázmin anyucija ***** válasza:
Hársfavirág tea nagyon jó!!! Doki ajánlotta! Egy hete arra ébredtem, hogy fáj mindenem, a fejem tetejétől a talpamig. Egész nap ezt ittam, és feküdtem. Másnapra elmúlt.
2010. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ma reggeltől pontosan ugyanígy érzem magam :-(( Mézes hársfa teát iszok, és fokhagymás pirítóst eszek.

Ezt pont ma olvastam, az egyik orvos írta:

Lázcsillapításra a terhesség bármely szakában az Aspyrin és az Algopyrin is megengedett; paracetamol tartalmú szerek nem! (a legtöbb reklámozott láz és fájdalomcsillapítóban ez a hatóanyag!)

2010. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!