Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombás, vagy bakteriális...

Gombás, vagy bakteriális fertőzése vlk volt végig a terhessége alatt? A többi lentebb írva.

Figyelt kérdés
Voltak dokinál írt fel hüvely kúpot ez még az első trimeszterben volt. Azt mondta, hogy ha megvolt a genetikai uh, akkor egy hónapra rá menjek vissza. De ez a fertőzés ugyanúgy megmaradt.
2022. szept. 5. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Akkor kérj tőle tenyésztést vagy egy tejesen más készítményt. Gondolom hallottál róla, hogy kezeletlen fertőzés miket okozhat terhesség alatt.
2022. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen*
2022. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen, nekem sajnos végig jelen volt a fertőzés. Már az első trimeszterben megjelent, akkor canestent kaptam, ami nem használt. Később kaptam Macmirort, de az sem használt. Próbáltam a Micovagot is, persze az sem használt. A doki azt mondta, hogy mivel nem adhat erősebb gyógyszert terhességben, valószínű végig megmarad a fertőzés, csak fékentartani tudjuk ezekkel a kúpokkal, hogy ne legyen még rosszabb a helyzet. Külsőleg pimafucort krémet kaptam.

22. héten már felfázás szerű tüneteim is voltak. Na akkor kaptam antibiotikumot, hogy ne legyen felszálló fertőzés.

Szóval így kínlódtam végig az egész terhességet.

2022. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És ezeket a kupokat milyen időközönként használtad?

Nekem már az eleje óta picit felfázás szerű. De ezt az orvos tudja, mert kérdezte is.

2022. szept. 5. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Hüvelygombám volt, nem mondom, hogy folyamatosan, de újra és újra kijött mindig.


Nekem is adtak micovagot, de az kb. semmit nem használt, viszont első trimeszterben nem ajánlottak mást.


Utána a Canesten 3 napos kúpos verzió jött, az rendezett. Persze, 1 hónap múlva megint kijött. Kb. 2-3 alkalommal használzam végül a Canestent.


A gomba amúgy annyira nem gáz, mármint nyilván nem jó, de mondta a doki is, illetve ahogy olvastam is, az nem okoz általában a gondot, inkább a vírusos fertőzések jelentenek kockázatot.

2022. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt mindenféle folyásom már terhesseg előtt szinte éveken át és az elején is de nem lett belőle baj!

Azt mondta a dokim alapból bővebb alkatilag a huvelyváladekom sérülékeny a hüvelyflóra mikrobiologiai egyensúlya, de nincs konkrét es veszelyes kórokozó mint pl clamydia, ha komoly fertozes lett volna valószínű már a teherbeeses sem jött volna össze vagy meg sem maradt volna meg a baba. Minden tenyesztesem negativ. Régen volt gomba, BV mikor mi, de -lekopogom- nálam pont a terhesség alatt javult lett a helyzet pedig arra számítottam csak rosszabb lesz! Most csak időnként van egy kis fehér folyasom, szinte alig valami nem kell már nap mint nap betétet viselnem mint régen es semmi kellemetlen diszkomfort érzés odalent ami azelőtt állandó volt. Szoval nekem így a 2. Trimeszterben most nagyon "beállt" ez is.

2022. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

A gomba nem veszélyes, az a hüvelynèl nem tud feljebb terjedni, a BV organizmusok esetében is vitatott dolog okoznak-e mèh ès petefeszek gyulladást, de azokkal azert jobb vigyázni!!

Valószínűleg csak akkor okoznak gondot ha nem tökéletesen zárt a méhszáj és a nyák sem funkcionál olyan jól.

2022. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért ez az utóbbi válasz megnyugtató.

Nem tudom melyik van, a leleten vegyes baktérium van jelölve a doktor úr gombára írt kúpot, legalábbis a gynoxinon azt olvastam.

2022. szept. 5. 14:59
 9/9 anonim ***** válasza:
A gomba nem vészes, a baktériumokkal kell jobban vigyázni, mivel nyitott méhszájnál tud gondot okozni. Nálunk volt ebből baj és mindkettőnket kellett emiatt kezelni. Egyik barátnőmet a párja fertőzte meg állandóan. Ők terhesség alatt emiatt végig gumit használtak.
2022. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!