Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes 150 grammos szénhidrát...

Terhes 150 grammos szénhidrát diétával fogytál ?

Figyelt kérdés
Van rajtam 20 kg plusz és az orvosok ezt a diétát javasolta. Természetesen megyek a dietetikushoz is nemsokára. Viszont kíváncsi lennék hogy aki ezt a diétát követte fogyott is ?

2022. szept. 24. 01:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy a terhességem legelején vagyok és a kislányom egy éves. A szoptatás alatt jött nálam fel ez a felesleg főleg.
2022. szept. 24. 01:42
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem, bár nem is volt célom. Nem a szénhidráttól hízok, hanem a kalóriatöbblettől. Ha egész nap szalonnát eszel példaul, akkor 0 széndhidrátot viszel be, mégis hízni fogsz
2022. szept. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Én GDM-es voltam, szigorúan tartottam a (160g CH) diétát terhesség alatt, és kevésbé szigorúan utána is. Fogytam a terhesség alatt, fogytam a szoptatás alatt, hízni nem igazán, csak stagnálni sikerült a következő terhesség előtt, amikor már a nulladik perctől megint tartom a diétát (mérsékelten szigorúan), és -sajnos- megint fogyok. Pedig a CH lassítására rengeteg, de tényleg, rengeteg zsíros-nehéz dolgot bevetek, ami elvileg kalóriadús, de mégis.

Szóval szerintem elég jól működik. Előnye, hogy a jól összerakott diéta kifejezetten egészséges, szóval még csak azt sem mondhatnám hogy egyhangú étrendre kárhoztatna, ellentétben az ilyen 90-napos meg Atkins meg hasonló diétákkal, amikkel szintén sokan fogynak.

2022. szept. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

A szoptatás alatti kalóriatöbblettől híztál meg.

Nem feltétlenül kell a 150ch gramm diéta, hacsak nem vagy IR-es, vércukor ingadozós. Magad is letölthetsz egy kalóriabázist, ahol figyeled mit és mennyit eszel.

2022. szept. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól van összeállítva a diéta (magyarul étrend), akkor nem fogsz tőle fogyni. Ilyen alapon a cukorbetegek elfogynának egy idő után. Én 13 kilót híztam terhesség alatt úgy, hogy végig diétáztam.
2022. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Én nem fogytam. Sőt, híztam is. Mondjuk annak nagyrésze vizesedés volt.

24.hétig 2kg jött fel rám, akkor derült ki cukros vagyok. Onnan ment a diéta. Mégis +14kgval szültem.

2022. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Én igen, nyilván összességében a terhesség miatt nagyobb súllyal végeztem, de mikor megszületett a baba, kiderült, hogy vagy 10 kilóval könnyebb vagyok a kezdősúlyomnál. De nekem mindig is az segített a fogyásban, ha elhagytam a péksütiket, kenyeret, és a 160CH pont ezeket korlátozza le nagyon.
2022. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
A pontozásokból ítélve minimum 5 embernek nincs meg bioszból az alapok sem :D szomorú
2022. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek :)

Természetesen tudom hogy a kalória többlet volt a felelős a hízásért, mert volt hogy egész nap eszegettem. Terhesség alatt egyáltalán nem volt ilyen falási rohamon. Akkor azért nem is híztam annyit.

2022. szept. 24. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!