Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha orvosi vizsgálatra megyek...

Ha orvosi vizsgálatra megyek kötelező elengedniük a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Szabim már nincs annyi, mivel nálunk vannak kötelező szabik is, így felhasználható már nincs. Sok orvosi vizsgálatom napközben van, így vagy el kell mennem előbb, vagy teljes napot kihagynom ha pont úgy van az időpont.

Ilyenkor el kell engedniük úgy is, hogy nem veszek ki szabit? Vagy mi a teendő? Köszönöm a segítségeteket!



2022. okt. 7. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Terhesgondozasra + vizsgalatokra kotelezoek elengedni!:)

Altalaban en 1 honappal elore megkapok minden beutalot és ugy tudok tervezni, bar en nem dolgozom, mert veszelyeztetett voltam, de gondolom ez azoknak van kitalalva, akik dolgoznak, hogy tudjanak elore szolni a munkahelyen.

2022. okt. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. okt. 7. 10:30
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Kötelező elengedniük, de munkabér nem jár a lecsúsztatott órákra, vagy ha teljes napot veszel ki, arra a munkanapra.
2022. okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha már nincs szabid, akkor a bő két hónap múlva esedékes ünnepi időszakot közvetlenül megelőző napokon és a két ünnep közötti napokon is végig-végig dolgozni fogsz? Hogyhogy ilyen rosszul "sáfárkodtál" a szabiddal? Vagy ők adták ki ilyen meggondolatlanul?
2022. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nálunk kötelező 2 ünnep között a szabadság. Ezért írtam, hogy a kötelezőket leszámítva :)
2022. okt. 7. 11:05
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
A kötelezően előírt vizsgálatokra kell elengednie. Abból meg nem sok van ám.
2022. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tényleg csak a kötelezőkre kell elengedniük, és azt sem úgy, hogy ha mondjuk délben van az ultrahang, akkor egész nap be sem kell nézned. Amúgy nem kötekedésből, csak kíváncsiságból kérdem, hogy mi az a sok vizsgálat, amire menned kell? Tavaly szültem, de nekem csak havi 1 nem kötelező látogatás volt a nőgyógyásznál, plusz trimeszterenként egy UH, vérvétel, védőnő.
2022. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt : 8 hetes uh

12 hetes uh

Vervetel, vizelet

Vedono

Terhesgondozas

Belgyogyaszat

18.heti uh

Terhesgondozas (itt tartok)

Ezek a beutalok vannak meg:

24 heti cukorterheles

Vervetel, vizelet

Terhesgondozas

Vedono

2022. okt. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam hogy sok vizsgálat :D Ugyanannyi mint mindenkinek. Ettől függetlenül ott kell lenni azon a pár vizsgálaton is, és ha dolgozom úgy sajnos nehéz megjelenni. Köszönöm akik hasznosan válaszoltak, megtudtam amit akartam :)
2022. okt. 7. 16:45
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként csak az elmúlt másfél hétben voltam vérvételen, házidokinál, védőnőnél, fogorvosnál és jövő héten jön az UH. Aztán megint nem lesz 1 hónapig semmi, de így az elején összegyűlt, és mivel eddig soha nem hiányoztam a munkából ilyen dolgok miatt, ezért nekem 2 hét alatt 4-5 vizsgálat soknak számít :D
2022. okt. 7. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!