Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha orvosi vizsgálatra megyek...

Ha orvosi vizsgálatra megyek kötelező elengedniük a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Szabim már nincs annyi, mivel nálunk vannak kötelező szabik is, így felhasználható már nincs. Sok orvosi vizsgálatom napközben van, így vagy el kell mennem előbb, vagy teljes napot kihagynom ha pont úgy van az időpont.

Ilyenkor el kell engedniük úgy is, hogy nem veszek ki szabit? Vagy mi a teendő? Köszönöm a segítségeteket!



2022. okt. 7. 10:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
22%

"Sok orvosi vizsgálatom napközben van, így vagy el kell mennem előbb, vagy teljes napot kihagynom ha pont úgy van az időpont."


"Nem írtam hogy sok vizsgálat :D "


Hm...

2022. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen utána észrevettem, le is írtam hogy nekem miért “sok” . Na de ez is hasznos válasz volt köszi
2022. okt. 7. 17:02
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem is rengetegnek tűnt az elején.

Később fogant, mint a matek adta, ezért az elején hetente kellett UH-ra járni.

Aztán jött a terhességmegállapítás (végre), utána védőnő, háziorvos, kijött a védőnő szemkézni, közben orvost keresni aki viszi a terhességem (aki megállapította ő már nem vállalt), ahhoz is elmenni, vérvétel, 12 hetes UH, közben nálunk a fogorvos is javasolt volt minél hamarabb...

Ezek mind ugye 5-6 héten belül.

Annak aki a háziorvosát is háromévente egyszer nézi meg, hogy nézzenek már esetleg egy nagylabort, olyan ritkán jár orvoshoz, szerintem hirtelen olyan ez mint valami átvilágítás.


Amúgy igen, a munkáltatónak ezekre kötelező elengedni. Esetleg, ha magánban jársz mondjuk nődokihoz, azt érdemes délutánra tenni.

Én próbálok ezzel nem visszaélni (bár én úgy jövök-megyek ahogy akarok szerencsére) és amit lehet lecsúsztatni, vagy munka utánra tenni.

2022. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!