Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetesek, hogy vagytok? Mik...

19 hetesek, hogy vagytok? Mik a tüneteitek? Milyen a közérzetetek? Hogy áll a hasatok? Érzitek már a babát mozogni? Hol tapad a lepényetek? Kicsit segítetek nekem?

Figyelt kérdés

Kezdem én:

-3 napja kellemetlen a gyomrom és kegyetlenül álmos vagyok

-Kicsit kezdek magamba zárkózni, max 4 embert engedek magamhoz közel, és állandóan elsírom magam a kutyás videókon.

-Nekem még mindig lapos, de nagyon széles vagyok, lapos hassal.

-2 napja nem érzem mozogni a babát, egy kicsit aggódom miatta.

-Mellsőfali lepényes a babám.


Volt valaki szintén teljesen tünetmentes, és nem érezte a babát egy ideig, mégis minden rendben volt?


2022. nov. 20. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy aki hányt és írt ki kérdést gondolom.
2022. nov. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy facebook csoportot és ott tedd fel ezt a kérdést, mert a gyakori kérdések oldala az nem beszélgetős fórum.
2022. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz en mar 39 hetes vagyok, de leirom miket tapasztaltam a 19. heten, hogy valaszt is kapj a kerdesedre.

Kifejezetten nem volt mar semmi konkret tunetem, en is ezido tajt kezdtem el lelkileg erzekenyebb/sirosabb lenni.

Kb igy fel idonel kezdett el latszani a pocakom, de még csak epp, hogy picit gombolyodott. Alapbol is eleg vekony alkat vagyok.

Nem baj ha nem erzed minden nap mozogni, itt még eleg picike es van boven hely neki. 24.hettol kell minden nap erezned a mozgasat. En hatsofali lepennyel a 19.het vegen kezdtem el erezni csak es utana sem minden nap.

Most mar nalam igy a vegen nagyon keves helye van, de igyis van hogy napkozben nem annyira aktiv inkabb este mozgolodik tobbet. Szoval ne aggodj minden rendben van :)

2022. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

19 hetesen nem kell minden nap érezned a babát. Főleg elől tapadó lepénnyel. Nekem is mellsőfali a lepény, először a 18 és 19.héten éreztem hébe hóba buborékokat, de kb 3-4 naponta.

Mostanában érzem naponta többször.


Én 23 hetes várandós voltam amikor a távolabbi ismerősök kezdték sejteni, hogy talán terhes vagyok, de még nem volt annyira egyértelmű, hogy gratuláljanak, mert az is lehetett volna, hogy csak felszedtem 1-2 plusz kilót.

Most 26, lassan 27 hetes lesz a terhességem és még mindig tudok úgy öltözni, hogy ne legyen teljesen egyértelmű, de ha leveszem a ruháimat akkor abszolút terhes pocak van alattuk. Még mindig a régi 38-as farmerjaimat hordom.


A hangulatom meg semmiben nem változott, nincsenek hisztik, random bőgések, szerencsére eddig megkíméltek a hormonjaim. Ezen a téren.

Mert az elmúlt 6 hónapból 3 és felet maratoni napi sokszori hányásokkal töltöttem, azok elmúltak, de most maratoni napi többszöri hasmenésem van :D Velem így csesznek ki a hormonok.

2022. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 23 hetes múltam,és a 20.héttől érzem egyértelműen a mozgását.

12.hétre elmúltak a tünetek/rosszullétek.

Azóta néha hasfájás vagy enyhe kis görcsöt érzek de nyilván alakulnak bent a dolgok, mostanában már néha a derekam is fáj kicsit.

Pocak már látszik egy ideje, vékony testalkatú vagyok,de most már kabát alatt is kiszúrta olyan aki nem tudta.


Ha jársz orvoshoz, védőnőhöz kérdezz rá ha aggaszt valami,pl a hasad mérete.

De szerintem nem kell,nem vagyunk egyformák a terhességek sem azok, egyikünk jobban viseli van aki végig rosszul van.Mellsőfali lepénnyel szerintem nehezebb érezni ha mozog és még nincs elkésve.

2022. nov. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ma vagyok 18+2, tehát most léptem be a 19.hétbe 😊 én jól viselem a terhességet, kivéve a fogaimat, sajnos már többször volt a terhességem alatt fogínygyulladásom. Szoktam érezni a babát, mellső fali a lepényem és a pocakomat is most kezdik észrevenni😊
2022. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.

Hát nekem még mindig semmi, 3. napja nem érzem, ma először kerestem fel a védőnőt "magán gonddal, de nem veszi fel"

2022. nov. 21. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne a védőnőt keresd, a legtöbb egy fabatkát sem ér, és ezzel a problémával sem tud semmit kezdeni, csak elmondani ugyanazt, amit itt mindenki.

Az orvosodat hívd, vagy menj el hozzá, ha aggódsz, és ő rá is tud nézni.

2022. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!