Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt hasonló problémája...

Akinek volt hasonló problémája (vérzés terhesség alatt), leírná hogy alakult?

Figyelt kérdés
Ez a 3. terhességem egy álomterhesség és egy korai vetélés után és nagyon döcögős. Már a pozitív teszt után 3 nappal az ügyeleten kötöttem ki pecsételő vérzés miatt. Akkor már láttak petezsákot és felírtak progeszteront. Következő hétre volt időpontom az orvosomhoz, említettem neki a vérzést, semmit nem talált, de már volt szikhólyag és egy nem egészen 2 mm-es embrió. Ez volt szerdán, vasárnap megint rohantam az ügyeletre, mert egy kb 1x1 cm-es darabka távozott belőlem, megint vérzés… megnézett egy idős orvos, a frászt hozta rám, hogy szabálytalan petezsákot lát, de azért áthívott egy fiatal kollégát, aki jobban ért az ultrahanghoz. Ő mindent rendben talált, 6 mm-re mérte az embriót és már a szíve is dobogott. Talált a petezsák alatt egy 10x11 mm-es haematomát is. Pihenésre ítéltem magam, hátha gyorsan felszívódik. 10 nappal később, tegnap mentem megint a saját orvosomhoz kontrollra, addigra kb elmúlt a vérzés, bár még mindig volt pecsételés, barnázás néha. Megnézett, azt mondta minden oké, embrió 13,3 mm ( mondjuk kicsit nagyobbra számítottam, ha elvileg 1mm/nap a növekedése és 10 napja 6 mm volt, de különböző gép, más doki… ezzel nyugtatom magam, a várandósság heteinek pont megfelel a mérete), 7+4 napos… Ő a haematomát nem találta. Szóval épp kicsit megnyugodtam, erre este megint piros vér és kisebb alvadt vér darabkák jöttek, azóta barnázok megint. Lehet, hogy még ott van az a haematoma, csak nem látta és a sok járkálás miatt megint ürült belőle? Elég nyugtalanító ez az állandó vérzés.

2022. nov. 24. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
13 hetesen derült ki, hogy haematoma van a petezsák mellett. Barna pecsételésem volt egy hétig, arra az időre bent is tartottak a kórházban. Vérzéscsillapítót kaptam és magnéziumot kellett szedni. Itthon is néhány hét szigorú pihenésre ítéltek. Nekem is van egy 7 és egy 3 éves gyerekem, tehát úgy pihentem ahogy…Azóta hál’Istennek minden rendben, a harmadik trimeszterbe léptem.
2022. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem álom volt.

2.terhessegem 5hetesen elhalt, műtöttek vele.


A 3.terhességem. na az durva volt.


7hetesen kezdődött, akkor véreztem először. Nem csak a papit lett olyan törlésnél, hanem egy gyengébb mensi. Azonnal kórház. Semmit nem láttak. Pihenés, magnézium (a pihenés kb lehetetlen volt, nem volt még 2 éves a fiam)

Ha nagyobbat sétáltam, kicsit többet emeltem, egyböl vérzés.


12hetesen arra keltem, görcsölök. Nem véreztem, nem pánikoltam így be. Egész délelött fájt a hasam. Csak feküdtem. Dél fele már olyan szinten görcsóltem, hogy a wcig alig bírtam kimenni. Hívtam férjem jöjjön haza, menjünk be a kórházba. Telefonálás után elmentem pisilni. Ahogy álltam fel, elöntött a vér. A zoknimba tocsogott 1 pillanat alatt. Nagxon brutál mennyiség volt így hirtelen.

Kb 30perc mulva már vizsgáltak, semmit nem találtak, mitől lehetett.


17hetesen volt az utolsó vérzésem. Addig 12x véreztem, 7x jártam meg az ambulanciát. Már úgy fogadtak, hogy már megint maga?!


Onnan a vérzés már nem jelentkezett, de a görcsölés kitartott szülésig.


39+2re született a lányom, ma már 1 éves

2022. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!